içinde ,

Wes Ball: ‘Yeni Planet of The Apes Filmi, Caesar’ın Mirasını Devam Ettirecek’

Yeni Planet of the Apes filminin yönetmeni Wes Ball, filmin prodüksiyonuna yakında başlanabileceğini açıkladı. Ayrıca yeni filmin serinin diğer filmleriyle bağlantısı hakkında konuştu.

Yıllar içinde farklı uyarlamalarla sinemaseverlerin karşısına çıkan Maymunlar Cehennemi – Planet of the Apes serisi, 2011 yılında James Franco ve Andy Serkis’li Rise of the Planet of the Apes‘le beyazpedeye dönmüş, hikâyeye daha gerçekçi bir bakış açısıyla yaklaşan film sinemaseverler tarafından ilgiyle karşılanmıştı. Rise of the Planet of the Apes’in bu başarısı yeni bir serinin başlamasını sağlarken, sonraki yıllarda gelen, Matt Reeves imzalı Dawn of the Planet of the Apes ve War for the Planet of the Apes de sinemaseverlerin beğenisini kazanmayı başardı. Bu şartlar altında serinin dördüncü filme devam etmesi bekleniyordu ancak geçtiğimiz yılın başında tamamlanan Disney-Fox anlaşması serinin geleceğini belirsiz bir hâle soktu.

21st Century Fox’u satın aldığı anlaşmayla Planet of the Apes serisinin haklarını da devralan Disney, geçtiğimiz yıl nisan ayında yaptığı açıklamayla yeni bir Planet of the Apes filmi çekileceğini duyurmuştu. Aralık ayında ise filmi yönetmesi için Wes Ball ile anlaşıldı. Bu haber ilk ortaya çıktığında Disney’in mevcut seriyi sürdürmeyeceği, bunun yerine bir yeniden çevrimle yeni bir seri başlatacağı konuşuluyordu. Ancak son dönemde ortaya çıkan bilgiler bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını gösterdi çünkü Wes Ball bunun bir yeniden çevrim olacağı iddialarını yalanladı ve filmin, Caesar’ın mirasını devam ettireceğini söyledi.

Wes Ball’un Yöneteceği Yeni Planet of the Apes, Bir Yeniden Çevrim Olmayacak

Bir yeniden çevrim olmayacağının açıklanmasıyla daha heyecan verici bir proje hâline gelen yeni Planet of the Apes filmi için hazırlıklarını sürdüren Wes Ball, geçtiğimiz günlerde Discussing Film’e verdiği röportajda hazırlık süreci hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Filmin senaryosunu kaleme alan Josh Friedman (War of the Worlds, Terminator: Dark Fate) ile Zoom üzerinden konuşmaya devam ettiklerini söyleyen Ball, salgına rağmen senaryo yazım sürecinin ilerlemeye devam ettiğini açıkladı. Karantina sürecinde film için heyecan verici fikirler bulduğunu belirten Ball, bu sürecin kreatif olarak kendisine iyi geldiğini düşünüyor.

Filmin konsept tasarımları için de hazırlıkların başladığını söyleyen Ball, filmin prodüksiyonunun yakında başlayabileceğini açıkladı. Bunun CGI ağırlıklı bir film olduğuna dikkat çeken yönetmen, bu yüzden yakında dijital bir prodüksiyona başlayabileceklerini ifade etti.

Bu filmin War for the Planet of the Apes’e doğrudan bağlantılı bir devam filmi olup olmayacağı konusunda net bir cevap vermekten kaçınan Ball, bunun doğrudan bir devam filmi olmayacağını ima eden açıklamalarda bulundu. Seriye dördüncü bir film çekmek için yola çıkmadıklarını söyleyen Ball, bunun kendisinden önce gelen filmlerle bağlantılı bir yapım olacağını, fakat aynı zamanda yeni bir yolda ilerleyeceğini belirtti. Son yılların en iyi üçlemelerinden biri olarak tanımladığı Planet of the Apes üçlemesinin yazar ve yapımcı ekibinde yer alan Rick Jaffa ve Amanda Silver‘ın da bu yeni projenin parçası olduğunun altını çizdi. Öte yandan Ball, Disney-FOX anlaşmasının ardından iptal edilen Mouse Guard filminde kullanmayı planladıkları yenilikçi teknolojilerin bu filmde kullanılacağını açıkladı.

Yönetmen Wes Ball’un açıklamalarına bakılırsa yeni film, yine aynı Apes evreninde geçecek ancak son filmle doğrudan bağlantılı olmadan farklı bir yolda ilerleyecek. Serinin meraklılarını heyecanlandıran bu haber ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: ScreenRant

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Dark 3. Sezon Tarihi Açıklandı: 27 Haziran

Christopher Nolan, Tenet İçin Gerçek Bir Boeing 747’yi Patlattıkları Sahneyi Anlattı