içinde , ,

Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nin Uzun Metraj Yarışma Jürisi Belli Oldu

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenecek olan Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nin jüri üyeleri açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen, Anadolu Ajansının Global İletişim Ortağı olduğu ve geçtiğimiz günlerde jüri başkanı olarak Nuri Bilge Ceylan’ın seçildiği Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nin (UGFF) “Uzun Metraj Yarışma”sında, Nuri Bilge Ceylan’la birlikte 7 kişilik jüri yer alacak

Nuri Bilge Ceylan’ın başkanlığında filmleri değerlendirecek olan jürinin diğer üyeleri; ABD’li oyuncu ve yönetmen Danny Lebern Glover, Bosna Hersekli oyuncu Emir Hadzihafizbegovic, Çin asıllı ABD’li oyuncu Joan Chen, Danimarkalı yönetmen Lone Scherfig, üç Oscar ödüllü İngiliz kostüm tasarımcısı Sandy Powell ve İran’ın Cannes ödüllü oyuncusu Seyyid Şahap Hüseyni olarak açıklandı.

Daha öncesinde Gaziantep’te yapılması planlanan ancak salgın sebebiyle diğer festivaller gibi on-line ortama taşınan ve sinemaseverlerle çevrim içi olarak 14 Haziran’da buluşup 50’den fazla filmin gösterileceği Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nde “En İyi Uzun Metraj Film” 15 bin euro para ödülünün sahibi olacak.

Yarışmanın kazananları, 21 Haziran’da festivalin kapanış ve ödül töreninde açıklanacak.

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

İki Dakika Bir Kitap – Fatih Murat Arsal Şahane Gelin

Sertap Erener’den Yeni Albüm: ‘Ben Yaşarım’