içinde

Tribeca Film Festivali Online Olarak Düzenlenebilir.

Koronavirüs Pandemisi nedeniyle, Tribeca Film Festivali’nin kurucularından Jane Rosenthal bu seneki etkinliğin online olarak düzenlenebileceğini açıkladı.

Jane Rosenthal 15-26 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan Tribeca film festivalinin Covid-19 salgını sebebi ile bu sene nasıl yapılacağının kararını daha sonra açıklayacağını belirtmişti. Bu süre zarfında festivalin kaderi de netlik kazanmaya başladı.  

Bu çalışmalar sonucunda Jane Rosenthal festivalin online olarak yapılabileceğini twitter hesabı üzerinden duyurdu.

“Here’s some good news for your Monday morning. My friend Jane Rosenthal and her team – meeting by Zoom! – are hoping to announce news shortly on the @Tribeca Film Festival. She just sent me this video with more details. Watch a short a day and keep the anxiety away!!!😉 pic.twitter.com/k8kkAphgQS

— Rebecca Jarvis (@RebeccaJarvis) March 30, 2020

Fakat Online gösterimler işi zora sokuyor!

Festival programındaki filmlerin hepsi için online gösterim pek mümkün görünmüyor. Bu yüzden bu formül üzerinde Rosenthal ve ekibi çalışmalarına devam etmekteler. Bu senenin oldukça dikkat çeken yapımları arasında yer alan Stardust ve The Hall of it   gibi filmleri programında barındıran Tribeca Film Festivalinin düşünülen sisteme nasıl uyum sağlayabileceğini kestirmek güç. 

Bu sene 33 ülkeden 115 film gösterilmesi planlanan festivalin süreci nasıl sonlandıracağı merak konusu. Eğer bu yöntem işe yarar ise diğer festivaller içinde bir çözüm yolu olabilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor …

Yükleniyor …

0

Ne düşünüyorsun?

Olcayto İlkay tarafından yazılmıştır.

1985 Milas'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi üçüncü sınıf hala devam etmekte. Bir kamu kuruluşunda Bilgi İşlem görevlisi olarak çalışmakta. Çeşitli Televizyon ve Radyo kanallarında Ses Prodüksiyonu ve Program içeriği hazırlamıştır.

Salgın Geçmeden Filmi Yetişti! ‘Corona’dan İlk Fragman Yayınlandı

Sony, Küresel Yardım Fonu Kurdu