içinde

Thirteen Lives’in Çekimlerine Mart Ayında Başlanacak.

2018 yaz aylarında futbolcu 12 çocuğun Tayland’da bir mağarada mahsur kalmasıyla son yılların en dikkat çeken kurtarma operasyonlarından biri yürütülmüştü. Bu kurtarma operasyonu için dünyanın her yerinden dalgıçlar ve arama kurtarma ekipleri Tayland’a gitmişti. Hollywood’un gözünden kaçmayan bu olaydan sonra yapımcılar hazırlıklara başlamıştı bile.

Çekimlerin Avustralya’da olması sebebiyle filmin yapımcılığını üstlenen MGM ve Imageine Entertainment, Avustralya hükümetinden 9.6 milyon dolar destek alacak. 2019 yılında Avustralya hükümeti sinema sektöründe istihdamı sağlamak için 295 milyon dolarlık bir fon ayırmıştı. Bu kapsamda Thirteen Lives’a verilecek destekte bu fondan karşılanacak.Bu yüzden diğer yapımlardan sıyrılan yapım oldukça dikkat çekiyor.

Filmin yönetmenliğini A Beatiful Mind, Cindirella Man gibi sevilen yapımların yönetmenliğini yapan Ron Howard üstleniyor. Howard’ın yeni filmi ise Hillbily Elegy bu hafta sinema severlerin karşısına çıktı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor …

Yükleniyor …

0

Ne düşünüyorsun?

Olcayto İlkay tarafından yazılmıştır.

1985 Milas'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi üçüncü sınıf hala devam etmekte. Bir kamu kuruluşunda Bilgi İşlem görevlisi olarak çalışmakta. Çeşitli Televizyon ve Radyo kanallarında Ses Prodüksiyonu ve Program içeriği hazırlamıştır.

Leslie Nielsen’ı aramızdan ayrılışının 10. yılında özlemle anıyoruz…Açık Liste (0 gönderim)

How To With John Wilson İncelemesi