içinde ,

Tenet’in Vizyon Tarihi Yeniden Ertelendi

17 Temmuz’da vizyona girmesi planlanan ve salgın sebebiyle 31 Temmuz’a ertelenen Christopher Nolan’ın heyecanla beklenen yeni filmi Tenet, New York’ta sinema salonlarının açılış tarihinin ileri çekilmesinin ardından 12 Ağustos’a ertelendi.

Christopher Nolan‘ın ilk başta 17 Temmuz’da vizyona gireceği açıklanan yeni filmi Tenet‘İ ertelememek için uzun süre direnen Warner Bros., Nolan’ın bu tarihe sadık kalma ısrarına rağmen sonunda erteleme kararı almış ve filmi 31 Temmuz‘a ertelemişti. AMC Theater ve Regal gibi Amerika’nın en büyük sinema zincirleri temmuz ayında kapılarını yeniden açacağı için filmin 31 Temmuz’da vizyona girmesi için tüm şartlar olgulaşmış gibi görünüyordu. Ancak New York’ta koronavirüs vakalarının düşmekten ziyade rekor sayıya ulaşması, bu planları altüst etti.

New York Valisi Andrew Cuomo, eyaletteki vaka sayısında yaşanan artışın ardından, eyaletteki işletmelerin yeniden açılması için hazırlanan eylem planının dördüncü aşamasından sinema salonlarını çıkardı. Bu da New York’ta sinema salonlarının planlandığı gibi temmuz ayının ilk haftalarında açılmasının imkânsız olacağını gösterdi. Cuomo’nun bu kararını açıklamasından kısa süre sonra beklenen haber geldi: Warner Bros. Tenet’ı bu kez de 12 Ağustos‘a erteledi.

Tenet İçin Yeni Vizyon Tarihi 12 Ağustos Ancak Bu Tarih Halen Şüpheli

Öte yandan Los Angeles’ta artan koronavirüs vakalarının da Tenet’ın ertelenmesinde etkili olduğu tahmin ediliyor. Los Angeles’ta henüz yerel hükûmet sinema salonlarının temmuz ayında açılmasına engel olacak bir karar almamış olsa da, Amerika’da gişe hasılatı için en önemli iki şehir olan Los Angeles ve New York’ta vakalarda yaşanan artış, Tenet’ın 31 Temmuz’da vizyona girmesini imkânsız hâle getirdi. Gelinen bu noktada filmin 12 Ağustos’ta vizyona girip girmeyeceği de şüpheli. Çünkü vaka sayılarındaki artışta henüz bir azalma görülmedi ve bu yüzden Los Angeles ve New York’ta sinema salonlarının açılışının yeniden ertelenmesi hâlinde Warner Bros.’un da filmi yeniden ertelemekten başka şansı kalmayacaktır.

İkinci erteleme kararının ardından bir açıklama yayınlayan Warner Bros., buna klasik bir film dağıtımı gibi bakmadıklarını, mevcut şartlar altında farklı bir vizyon programı hazırladıklarını söyledi. Bu program kapsamında Tenet’ın uzunca bir süre vizyonda kalması planlanıyor.

Son olarak henüz Disney’den bir açıklama gelmemiş olsa da 24 Temmuz’da vizyona girmesi planlanan Mulan‘ın da erteleneceğine kesin gözüyle bakılıyor. Aynı şekilde 17 Temmuz’da Tenet’ın yerini alarak yıllar sonra yeniden vizyona girmesi planlanan Inception da ertelenmek zorunda kalabilir.

Kaynak: IndieWire

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

İki Farklı Pirates of Carribean Filmi Hazırlanıyor

The Handmaid’s Tale 4. Sezon Fragmanı Yayınlandı