içinde

Taşların ‘Frekans’ı Sanatseverlerle Buluştu

Boşnak asıllı sanatçı Yasemen Latife Ayvaz ve Hamza Arslan’ın Bodrum’daki arthgallerybodrum’da açılan Frekans adlı sergisi, 30 Eylül’e kadar sanatseverler için kapılarını açık tutacak.

Sanatsal üretimlerini lirik soyutlamalar olarak ortaya çıkaran Yasemen Latife Ayvaz, bazen soyut lekesellik içinde bir manzarayı ya da şehir görüntüsünü, bazen de kent, insan, yaşam üçgeninde renklerin, dokuların ve katmanların, kültürel, etnik ve toplumu var eden değerlerle harmanlanmasını, onlardan izler ve detaylar barındırmasını, ayrıca tüm bu gerçekliklere sanatsal bakış açısı ile yüklediği anlamları sanatseverler ile buluşturuyor.

Yaratıcı süreçle ilgili konuşan Boşnak asıllı sanatçı Ayvaz, “Her rengin bir frekansı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Sanatçı Hamza Arslan: ‘Her Taşın Bir Frekansı Vardır’

Sanatçı Hamza Arslan ise şöyle konuştu: “Taşların frekansları vardır. Bu frekanslar insan psikolojisine etki eden özellikleriyle son yıllarda oldukça fazla araştırmanın temel konusu olmuş, insan üzerindeki etkilerine dikkat çekilmiştir. Taşların farklı çeşitleri gerek psikoloji gerekse de alternatif tıp alanında iyileştirici güce sahip olduğunu düşünüyor ve bu sergide bunu yorumlamaya çalıştım.”

30 Eylül’e kadar açık kalacak olan ve 200’e yakın eserin yer aldığı sergi, her gün saat 10.00- 22.00 saatleri arasında sanatseverlere kapılarını açık tutacak.

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Türk Tiyatrosunun ‘Suna Abla’sı’ Suna Pekuysal’ı, Vefatının 12. Yılında Saygıyla Anıyoruz

Murat Göğebakan – Bir Sevgi Adamı’nın Hikayesi