içinde , , ,

SpaceX’e Hollywood İmzası

SpaceX astronotlarının kıyafetlerini, başta Batman ve Captain America olmak üzere birçok ünlü Hollywood filminde imzası olan ünlü tasarımcı Jose Fernandez tasarladı.

Elon Musk’ın planladığı SpaceX projesi kapsamında Uluslararası Uzay İstasyonu’na geçtiğimiz hafta içerisinde iki astronot gönderilmişti. Yeni açıklanan bilgilere göre SpaceX üzerinde bir Hollywood çalışanının imzası bulunuyor. DC ve Marvel filmleri dahil olmak üzere onlarca Hollywood filmine imzasını atan Jose Fernandez’in astronotların uzay kıyafetlerini tasarladığı açıklandı.

Son 10 yılda bir DC veya Marvel filmi izlediyseniz, bu Fernandez’in kostüm çalışmalarını gördünüz demektir. İlk olarak 1984 yapımı Gremlins filmi ile tasarıma başlayan ve bir heykeltıraş olan Fernandez’in uzun süren bir süper kahraman özgeçmişi var. Bunlardan bazıları, Ben Affleck’in Batman v Superman Adalet Şafağındaki Batsuit, X-Man 2’de Hugh Jackman’ın Wolverine’i, Thor’daki Chris Hemsworth ve Tom Hiddleston için kostüm çalışması, Batman Returns, Marvel’s Avengers ve Captain America: Civil War gibi filmlerdeki kostümler olarak göze çarpıyor.

Fernandez: ‘Musk, İnsanların Bu Kıyafeti Giydiğinde Daha İyi Görünmelerini İstiyordu.’

Wonder Woman’ın zırhı üzerindeki çalışmasının yanı sıra, Fernandez’in büyük başarılarından biri de, Ben Affleck’in Batsuit’te başını çevirmesine izin verecek bir boyun kaputu tasarlamaktı. Bu bükülebilir teknoloji, NYT’nin raporladığı SpaceX astronotlarının takım tasarımında çok daha titiz standartları karşılamak için tekrar ortaya çıktı. Bu tasarımın astronot kıyafetlerinin daha ince bir profile sahip olmasını sağladığı ve NASA’nın kıyafetlerine oranla daha geniş bir hareket aralığı sunan eklemli bir yapıya sahip olduğu belirtildi.

Jose Fernandez, Elon Musk’ın kendisinden, astronotlara şık ve iş dünyası görünümü verecek bir SpaceX takım elbisesi tasarlamasını istediğini belirterek, “Musk, boyutları ve şekilleri ne olursa olsun, herkes smokinde daha iyi görünür dedi ve benden, insanlar bu uzay giysisini giydiklerinde, smokin ve takım elbise giymiş gibi daha iyi görünmelerini istemişti. İnsanlar gerçekten bu kıyafet içinde kahramanca görünüyorlar. Ayrıca bunun bir parçası olmak ikonik bir şey” şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak: SyFy

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

J.J. Abrams ve Bad Robot’tan Irkçılık İsyanı: ‘Yeter Artık!’

Black Mirror 6. Sezon ‘Şimdi Yayında, Her yerde’