içinde

Sony, Küresel Yardım Fonu Kurdu

The Sony Corp. logo is displayed outside the company's showroom in Tokyo, Japan, on Wednesday, Oct. 30, 2013. Sony is set to report second-quarter earnings on Oct. 31. Photographer: Akio Kon/Bloomberg via Getty Images

Sony Corporation’dan bugün yapılan açıklamada, virüs salgınından etkilenenleri desteklemek adına 100 Milyon Dolarlık bir fon başlatıldığı duyuruldu.

COVID-19 için Sony Küresel Yardım Fonu olarak adlandırılan fon, üç alanda yardım sağlayacak; ön saflarda tıbbi müdahale yapan ve virüse karşı ilk müdahale çabaları, artık uzaktan çalışması gereken çocuklar/eğitimciler için destek ve eğlence endüstrisindeki yaratıcı topluluk üyeleri için destek.

Açıklamanın devamında Sony’nin, müzik, resim, oyun ve animasyon gibi yaratıcı topluluklarda, grup şirketleriyle birlikte, gelecek vaat eden yaratıcıları, sanatçıları ve sektörden etkilenen, sektörü destekleyen tüm meslek sahiplerini desteklemenin yollarını arayacağını ve çocukların okul kapanmaları sonucunda eğitim fırsatlarını kaybettiği eğitim alanında, eğitim faaliyetlerini desteklemek için teknolojilerinden yararlanmanın yollarını araştırarak, bu önlemleri uygulamak için eğitimcilerle işbirliği yapacağı belirtildi.

Sony Corporation Başkanı ve CEO’su Kenichiro Yoshida, “Sony adına, COVID-19 krizi sonucu hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum. Şimdi, dünya çapında karşı karşıya olduğumuz bu krizde, bir toplum olarak, geleceğimiz olan çocuklar için, COVID-19’a karşı mücadelenin ön cephesindeki bireyleri desteklemek adına, küresel bir şirket olarak elimizden geleni yapacağız.” şeklinde açıklamada bulundu. Ayrıca ilerleyen zamanlarda, Sony Corporation olarak, girişimleri daha da genişletmenin yollarını araştırmak için ortakları ile birlikte çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

Açıklanan bu fonla Sony, televizyon ve film endüstrisindeki salgından en çok etkilenen işçilere yardımcı olmak için 100 milyon dolar taahhüt eden Netflix ve WarnerMedia gibi diğer medya şirketleri kervanına katılmış oluyor.

Kaynak: DeadLine

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor …

Yükleniyor …

0

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Tribeca Film Festivali Online Olarak Düzenlenebilir.

Disney’den Yeni Vizyon Tarihleri Açıklaması