The Fountain (2006) (6/12)

Liste öğesi
Onaylandı

Listemizdeki bir başka Darren Aronofsky filmi olan Kaynak, 2006 yılında yapılmış ve başrollerini Hugh Jackman ile Rachel Weisz’in paylaştığı, tarih, din, bilim kurgu ve fantastik öğelerin harmanlandığı bir dram filmidir.
Kaynak, üç farklı zamanda biriminde, bir adamın sevdiği kadını kurtarmak için başından geçen bin yıllık serüveni konu almaktadır. 15. yüzyılda İspanya’da yaşayan Tomas Creo, ölümsüzlük verdiği sanılan efsanevi bir çeşmenin arayışına çıkar. Günümüzde, Tommy Creo isimli bir bilim adamı, kanser olan eşi İzzy’yi kurtarabilmek için, umutsuzca bir tedavi yöntemi arayışındadır. 25. yüzyılda, astronot olan Tom Creo ise uzaydaki gezintisi sırasında, kendisini çok uzun sürelerdir rahatsız eden olayların arkasındaki gerçekleri keşfeder. Filmde bu üç adamın hikayesi, tek ve ortak bir gerçeğe uzanmaktadır.
Darren Aranofsky bu filmin müzikleri için, Pi filminde olduğu gibi yine Clint Mansell ile çalışmıştır. Ayrıca Aronofsky bu filmin senaryosunu, eski eşi ve aynı zamanda filmin başrolü olan Rachel Weisz’e atfetmiştir.

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

21 Grams (2003) (5/12)

Eastern Promises (2007) (7/12)