Los Cronocrimenes (2007) (9/12)

Liste öğesi
Onaylandı

Türkçe’ye Suç Zamanı olarak çevrilen ancak tam kelime karşılığı Zaman Suçları olan, 2007 İspanyol yapımı bu filmin senaristliğini ve yönetmenliğini, Nacho Vigalondo üstleniyor. Ayrıca filmdeki bilim adamı rolünde de boy gösteren Vigalondo’ya, başrollerde Karra Elejalde ve Candela Fernandez eşlik ediyor.
Karra Elejalde’nin canlandırdığı Hektor, karısıyla yeni bir eve taşınmakta olan, kendi halinde bir adamdır. Aynı zamanda meraklı bir adam olan Héctor, birgün dürbünüyle etrafı incelerken ormanda çıplak yatan bir genç kız görür. Oraya gittiğinde, suratında pembe bandaj olan bir adam ona arkadan saldırır. Ardından bir kovalamaca başlar. Bu kovalamaca sonrası ulaştığı yerler onu, sonsuz bir maceraya sürükleyecek ve işler gittikçe sarpa saracaktır.
2,6 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen film, zaman kırılmalarını ve bunların sonuçlarıyla ilgili olan Donnie Darko ve Pre-destination gibi dev filmlerin yanında, gayet mütevazi ve kendi halinde bir film olmaklar birlikte, filmin nereye gideceğini anlasanız dahi, sizleri peşinden sürüklemeyi başarabilen bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

1408 (2007) (8/12)

Holy Motors (2012) (10/12)