Eastern Promises (2007) (7/12)

Liste öğesi
Onaylandı

2007 yılında gösterime girmiş ve Türkçe ismi Şark Vaatleri olan Eastern Promises, başrollerini Naomi Watts ve Viggo Mortensen’in paylaştığı bir David Cronenberg filmidir.
Londra’da geçen hikayede Naomi Watts’ın canlandırdığı Anna karakteri, doğum sırasında kollarında ölen, 14 yaşındaki Tatiana isimli kızla ilgili gerçekleri araştıran idealist bir ebedir. Elindeki tek ipucu, kızın günlüğüdür ve bu günlük, onu Rus mafyasının tam kalbine götürür. Anna burada mafyanın yeni üyesi olan Viggo Mortensen’in canlardırdığı Nikolai ile tanışır.
Nikolay’ın görevi, öldürülenleri tanınmaz hale getirmek ve katillerin izlenmesini önlemektir. Anna’nın haberi olmadan görevini yapmaya devam eder. Bu arada Anna, elindeki günlüğün birçok hayat kurtarabileceğinden habersizdir.
Şark Vaatleri, David Cronenberg’in 2005 yapımı Şiddetin Tarihçesi ile başlattığı sinema hareketinin ikinci filmidir. Şark Vaatleri ile Londra’nın bin bir türlü etnik gruplarından oluşan suç dünyasında, masum görünümlü restoranlardan para aklayan vahşi, katı ve törelere bağlı Rus Mafyası’nın ortasına ilerleyen film, etkileyici sahneleri ve göz dolduran oyuncu performanslarıyla, izlenmesi gereken bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca görseldeki sahne, filmin ilk sahnesi olup, hiç tahmin etmeyeceğiniz bir şekilde ilerliyor 😉

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

The Fountain (2006) (6/12)

1408 (2007) (8/12)