21 Grams (2003) (5/12)

Liste öğesi
Onaylandı

21 Gram, 2003 yılında vizyona girmiş, Alehandro González Inarritu’nün yönetmenliğini yaptığı ve Oscar’a aday gösterilmiş bir dram filmidir. Başrollerinde Sean Penn, Naomi Watts ve Benicio Del Toro yer almaktadır.
Geçmiş, gelecek ve şimdiki zaman aralığında geçen film, üç farklı insanın başına gelenleri konu almaktadır:
Sean Penn’in oynadığı Paul Rivers karakteri, sigara bağımlısı olan bir matematik profesörüdür ve ölümle yaşam arasında kalmış, kalp nakli için beklemektedir.
Naomi Watts’ın oynadığı Cristina Peck karakteri, kocası ve iki çocuğu olan, uyuşturucuyu bırakmış, hayatına yol vermeye çalışan bir annedir. Çocukları ve kocası da kendisini çok sevmektedir.
Benicio Del Toro’nun hayat verdiği Jack Jordan karakteri ise zamanında başı beladan kurtulmayan, uyuşturucu ve alkol kullanmış bir adamdır. Onun da iki çocuğu ve kendisini çok seven bir karısı vardır. Zaman zaman garip davranışlar sergilese de, artık her şeyi düzeltmeye karar vermiş ve dindar bir insan olmuştur.
Jack, kendi doğum gününde işten atılır ve araba kullanırken bir anda karşısına çıkan bir baba ve iki çocuğuna çarparak hayatlarını kaybetmelerine neden olur. İlk önce kaçar ancak vicdan azabına dayanamayıp teslim olur. Ölenler Cristina’nın kocası ve çocuklarıdır. Kocasının kalbi Paul Rivırs’a takılır ve birbirinden habersiz bu üç ayrı karakter, bu şekilde bir araya geleceklerdir.
20 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen film, uyuşturucu, alkol, aşırı cinsellik, argo konuşmalar ve birazcık şiddetten dolayı, 18 yaş üzerine hitap etmektedir.

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Memento (2000) (4/12)

The Fountain (2006) (6/12)