içinde ,

Salgın Geçmeden Filmi Yetişti! ‘Corona’dan İlk Fragman Yayınlandı



Mostafa Keshvari’nin yönettiği ve Co-Vid19 salgınını konu alan ilk uzun metraj film olan Corona’dan fragman yayınlandı.  Film, salgın sırasında bir asansörde mahsur kalan insanları konu alıyor. 

Her alanda yaşamı etkileyen Co-Vid19 salgını hakkında yakın gelecekte filmler veya diziler yapılması bekleniyordu ancak bu konuda elini en çabuk tutan kişi Kanadalı yönetmen Mostafa Keshvari oldu. ‘Korku, bir virüstür’ sloganıyla yola çıkan filmde, salgın sırasında bir asansörde mahsur kalan farklı kültürlerden kişilerin yaşadıkları anlatılıyor.

Corona, baştan sona plan sekans şeklinde çekilmiş bir film olup, tamamen asansör sınırları içinde geçmektedir. Asansöre farklı geçmişlere sahip komşular girer – Çinli bir bayan, hamile bir kadın, alnında gamalı haç dövmeli tekerlekli sandalyeye bağlı bir Nazi – ve Çinli kadının öksürüp ışıkların gidip gelmesiyle birlikte panik, hastalık kadar çabuk yayılmaya başlar.

Kanadalı yönetmen Mostafa Keshvari’nin yazıp yönettiği ve baş rollerinde Andrea Stefancikova, Andy Canete, Emy Aneke’nin oynadığı ‘Corona’ filminin henüz yayın tarihi netleşmedi. İngilizce ve Çince olarak yayınlanacak filmin süresi ise 63 dakika olarak belirtildi.

Kaynak: The Guardian

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor …

Yükleniyor …

0

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

‘Locke&Key’ 2. Sezon Onayını Aldı

Tribeca Film Festivali Online Olarak Düzenlenebilir.