içinde ,

Robert Pattinson’ın Gözünden Tenet ve Batman Filmleri

Son yıllarda Good Time, High Life, The Lighthouse gibi bağımsız filmlerle adından söz ettiren Robert Pattinson, neden Tenet ve The Batman gibi büyük bütçeli stüdyo filmlerinde rol aldığını açıkladı.

Twilight serisinin popülaritesiyle adını geniş kitlelere duyurduğu oyunculuk kariyerini Good Time, High Life, The Lighthouse gibi bağımsız yapımlarla taçlandıran Robert Pattinson, yıllar geçtikçe kariyer basamaklarını etkili bir şekilde tırmandı. Başarılı rol seçimlerinin yanı sıra, David Cronenberg, Werner Herzog, Anton Corbijn, James Gray gibi yönetmenlerle çalışarak da oyunculuğunu da geliştirdi.

Önümüzdeki dönemde Pattinson, Christopher Nolan’ın merakla beklenen yeni filmi Tenet ve Matt Reeves’in yazıp yönettiği The Batman gibi büyük bütçeli stüdyo filmlerinde boy gösterecek. Başarılı oyuncu, son zamanlarda bağımsız filmlerle inşa ettiğini kariyerinde bir seyir değişikliğine gidip neden stüdyo filmlerine yönelmeyi tercih ettiğini, GQ ile gerçekleştirdiği bir röportajda ayrıntılı bir şekilde açıklıyor.

Robert Pattinson, tıpkı Twilight günlerindeki gibi ticari açıdan başarı getireceği filmlere yönelmek istediği için böyle bir tercih yaptığını belirtiyor. İyi eleştiriler alan filmlerde bulunmasına rağmen geçtiğimiz yıla işsiz bir şekilde başladığını söylüyor ve bu durumun kendisinde yarattığı sıkıntıyı dile getiriyor.

Robert Pattinson: “Bağımsız Filmler Yapmayı Sevmeme Rağmen Kimse Onları Görmüyor.”

Twilight’tan kazandığı yıldız oyuncu popülaritesi sayesinde önemli yönetmenlerle çalışan Pattinson, bu yıldız oyuncu statüsünün sadece bağımsız filmlerde yer aldığı için biraz kaybolduğunu düşünüyor. Stüdyo filmlerine dönmesini de şu şekilde açıklıyor: “Bu biraz daha fazla güvenebileceğiniz bir şey. Burada karşılaştığım asıl sorun, bağımsız filmler yapmayı sevmeme rağmen kimsenin onları izlememesi. Bu biraz korkutucu olabiliyor çünkü bunun bir kariyer için ne kadar sürdürülebilir olacağını bilmiyorum. Sektörde ticari açıdan herhangi bir başarı olmadan sizi destekleyecek kaç kişi vardır bilmiyorum.”

Bu açıklamalardan anlaşıldığı üzere Robert Pattinson, kendisine bağımsız ve gişe filmleri arasında denge kurduğu bir kariyer çizmek istiyor. Bir yandan önümüzdeki yıllarda izleyeceğimiz Claire Denis’nin yeni film The Stars at Noon ve Antonio Campos imzalı The Devil All the Time gibi bağımsız filmlerde yer alırken; diğer bir yandan da Matt Reeves gibi bağımsız sinemada başarılı işler ortaya koymuş bir yönetmenin stüdyo filminde de rol alıyor.

Ayrıca sinema sektöründe yer alan herhangi bir insanın, büyük bütçeli bir filmde çalışmadan nasıl ayakta kalacağı sorusunu da bizlere sorduruyor. Eğer Tenet ve The Batman gişede iyi sonuçlar elde ederse, Pattinson kendi deyimiyle ticari açıdan başarılı bir kariyer yaratmada hedeflerine ulaşacak. Tenet ve The Batman’in sinema dünyasında nasıl bir etki yaratacağını ise önümüzdeki aylarda göreceğiz. 

Kaynak: IndieWire

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

‘Tenet’ Ertelenirse, Birçok Film Bu Durumdan Etkilenecek

The Umbrella Academy 2. Sezon