içinde ,

Ridley Scott’ın ‘Gucci’ Filmi 2021’de Vizyonda

MGM, Ünlü yönetmen Ridley Scott’ın Maurizio Gucci cinayetini konu alan yeni filminin haklarını satın aldı. Filmde, Maurizio Gucci’yi öldürmekle suçlanan eski eşi Patrizia Reggiani’yi, Lady Gaga’nın canlandırması bekleniyor.

Gladyatör, Prometheus, Alien ve Blade Runner gibi unutulmaz filmlere imza atan ünlü yönetmen Ridley Scott, salgından önce, başrollerinde Matt Damon ve Ben Afleck’in rol alacağı, The Last Duel filminin çekimleriyle meşguldü. Birçok sette olduğu gibi salgın sebebiyle bu filminde çekimleri durdurulunca, Ridley Scott bu süreyi başka projeler üstüne çalışarak değerlendiriyor. 

Ünlü modacı Guccio Gucci’nin torunu Maurizio Gucci’nin cinayetini konu alan bir film üzerinde uzun süredir çalışan Ridley Scott, bu süreçte ‘Gucci’ filmi ile ilgili çalışmalarına hız verdi. Bir süredir bu filmin haklarını birçok stüdyo satın almaya çalışıyordu ve nihayetinde hangi stüdyonun filmin haklarını satın aldığı açıklandı. Savaşı kazanan MGM Stüdyoları oldu.

Lady Gaga, Ridley Scott’ın ‘Gucci’ Filminde Maurizio Gucci’nin Cinayetinden Sorumlu Tutulan eşi Patrizia Reggiani’yi Canlandırabilir

Kaptan Phillips, Dracula: Başlangıç ve Grinin Elli Tonu filmlerinin yapımcısı olan Michael De Luca, geçtiğimiz Ocak ayında MGM Stüdyolarının başına geçmiş ve birçok filmin haklarını satın almak için çalışmalara başlamıştı. Bu strateji doğrultusunda, Ridley Scott’un filminin haklarını satın alarak, stratejisinin işe yaradığını kanıtlamış oldu.

MGM Stüdyolarından yapılan açıklamaya göre, filmin başrolünde yer alması için A Star Is Born’daki performansıyla Oscar’a aday olan Lady Gaga ile görüşmeler devam ediyor. Anlaşma sağlanması hâlinde Lady Gaga, filmde, Maurizio Gucci’yi öldürmekle suçlanan ve yıllarca cezaevinde yatan eski eşi Patrizia Reggiani’yi canlandıracak.

Sara Gay Forden‘ın ”The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed” adlı romanından uyarlanıp, gerçek bir suç draması olarak karşımıza çıkacak olan filmin planlanan vizyon tarihi, 24 Kasım 2021 olarak açıklandı.

Kaynak: ScreenRant

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor …

Yükleniyor …

0

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

‘Patron’ Canlı Yayında

Matt Reeves, ‘The Batman’ Filminin Süreci Hakkında Konuştu