içinde ,

Push the Button – Bedük

Geçen sene Spotify çalma listemde birinci sırada bulunan Bedük bu sene de bu alışkanlığını koruyacak gibi Allah kahretmesin. Her yeni parçasında farklı tatlar bırakmasıyla beni kendine yıllardır bağlayan Serhatçığım yine Elektronik müziğin bu seneki trendlerini takip etmiş ve yine ortaya harika bir iş çıkartmış.

Elektronik müziğin Türkiye’de önemli isimlerinden biri olan Bedük yeni Single’i ile Spotify ve Apple Müzik’de yerini almış durumda. İddia ediyorum Repeat tuşu çökecek. Neden çökecek çünkü 2.44 sn uzunluğundaki bu parça biraz kısa geldi. Son dönem işlerinden yaklaşık 30 sn daha kısa olan bu parça hiç bitmesin isteyebiliyorsun.

2018 yılında çıkartmış olduğu Flashforward isimli albümü ile benden tam not alan Bedük (Aman efendim estağfurullah) Alive, We Dance ve albümün çıkış parçası Gravity ile ağzımı şapırdatarak dinlediğim güzel parçalardı.

2019’da sağda solda çokça duyduğumuz Raks ise Dünya Hep Böyle Dönsün ile House, Dance Rock, gibi türlerin birleşiminden oluşan parçalarla listemin en tepesindeydi.

Bu sene tam Bedük alışkanlığımı bırakmak üzereyken Push the Button ile yine dilime dolanmış durumda.

Dönelim Push the Button’a.
Efendim Progressive tarzda bu sene yaz aylarında kulağımızı nelerin aşındıracağının habercisi aslında. Bedüğün dışında Geçen senelerde funktronic ve dubtronic tarzlarda oldukça parça dinledik. Bedük bu albüm için aslında Bedük Türü diyor. Önceki albümlerini referans aldığımızda Haksızda sayılmaz çünkü albümde House, Dance ve Electronic müzik türlerinin bir çok türü mevcut. Bu albümde de bu geleneğin bozulmayacağını düşünüyorum.

Bu arada albüm 12 Haziran da dinleyicisi ile buluşacak. Albümün bence en önemli özelliği Even Better – Çok Kişilikli Gösteri’den beri ilk kez hem türkçe hem de yabancı dilde şarkıların bir arada olacağı albüm olmuş olması.

Para almadık ama iban : TR32….Zaaa 🙂

olmuş olmuş güzel olmuş.

Ne düşünüyorsun?

Olcayto İlkay tarafından yazılmıştır.

1985 Milas'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi üçüncü sınıf hala devam etmekte. Bir kamu kuruluşunda Bilgi İşlem görevlisi olarak çalışmakta. Çeşitli Televizyon ve Radyo kanallarında Ses Prodüksiyonu ve Program içeriği hazırlamıştır.

Korumalı: Video İçeriklerinde Yapmamız Gerekenler

13 Reasons Why, 4. Sezonu ile Ekranlara Veda Edecek