içinde

Playstation 5 Resmi Olarak Tanıtıldı.

Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 5 resmi olarak tanıtıldı. 2013 yılında çıkan Ps4’den bu yana son üç yılda Ps5 ismi oldukça anılmaya başlandı. Xbox SX’in tanıtımından sonra gözler Sony’e çevrildi. Niyahet resmi lansman online olarak youtube üzerinden yapıldı.

8 çekirdekli 3.5 GHz hızı destekleyen AMD Zen 2 işlemciden güç alan yeni konsolun grafik işlemcisi olarak AMD’nin RDNA 2 mimarisi yer alıyor.  16 GB GDDR6 Ram ve 825 GB depolama sağlayan NVMe SSD teknolojisi ile yükleme sürelerinin 2GB’lık veri için 0.27 saniyeye kadar düşmesi sağlanabilmekte.

DUALSENSE İLE DAHA HASSAS TEPKİLER

Yıllardır Dualshock ismi ile özdeşleşen Playstation Kontrolcüleri yerini oyuncuların daha hassas tepkiler ve hareket sensörlü DualSense kontrollere bırakıyor.

AKSESUARLARI İLE HAZIR

PS5 lansmanı ile beraber konsolun ilk Aksesuarları da sahneye çıktı. çift 1080p lens ile gelen yeni bir HD kamera, 3D destekli gürültü önleyici destekli mikrofonlu kulaklık  ve yine sesli komutları konsola aktarabilen mikrofonlu bir uzaktan kumanda ve iki adet Dualsens’i şarj edebilen şarj istasyonu da bulunuyor.

FUTURE OF GAMING

Yeni Nesil Konsolun en çok merak edilen konu başlıklarından biri de konsolla beraber gelecek oyun listesi oldu. Geçtiğimiz aylarda kurulan PS Studios’a ait oyunlar ile beraber indie yapımların sanı sıra büyük yapımcıların oyunlarının bu konsola çıkmak için gün saydığını görmekteyiz.  Bu oyunlardan bazıları şöyle

1- Gran Turismo 7

2- Grand Theft Auto V (2021)

3- Ratchet & Clank: Rift Apart Returnal

4- Spider-Man: Miles Morales (2020)

5- Stray, Bugsnax (2020)

6- Deathloop

7- Demon’s Souls

8- GhostWire: Tokyo

9- Godfall

10- Horizon Forbidden West

11- Goodbye Volcano High,

12- Hitman III (2021)

13- NBA 2K21 (2020)

14- Pragmata

15- Resident Evil VIII

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor …

Yükleniyor …

0

Ne düşünüyorsun?

Olcayto İlkay tarafından yazılmıştır.

1985 Milas'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi üçüncü sınıf hala devam etmekte. Bir kamu kuruluşunda Bilgi İşlem görevlisi olarak çalışmakta. Çeşitli Televizyon ve Radyo kanallarında Ses Prodüksiyonu ve Program içeriği hazırlamıştır.

‘7500’ Filminden Resmi Fragman Yayınlandı

Pandemik Polisiye: Gün On4