içinde ,

Paramount Pictures, 2084 Filminin Haklarını Satın Aldı

Paramount Pictures, bilim-kurgu türündeki 2084 filminin haklarını satın aldı. The Batman’in senaristlerinden Mattson Tomlin’ın kaleme aldığı 2084’un, hem George Orwell’ın klasik romanı 1984, hem de The Matrix ve Inception gibi filmler ile benzerlik taşıdığı söyleniyor.

Yazıp yönettiği, aynı zamanda kurgusunu ve müziklerini de kendisinin yaptığı 2008 yapımı The Projectionist filmiyle tanınan ve 2021 yılında vizyona girecek, Robert Pattinson’ın başrolünde yer aldığı The Batman filminin senaristlerinden biri olan Mattson Tomlin, yeni bir bilim-kurgu filmi hazırlıklarına başladı. Mattson Tomlis’in 2084 adlı bilim-kurgu filminin senaryosu, Paramount Pictures tarafından beyazperdeye aktarılacak.Ayrıca filmin yapımcılığını, G.I Joe ve Transformers serilerinin de yapımcılığını yapan İtalyan kökenli Amerikalı Lorenza di Bonaventura üstleniyor. 

2084 Filmi, 1984 Romanının Geleceğe Uyarlanmış Versiyonu

George Orwell – 1949

Film hakkında henüz hiçbir ayrıntı verilmemiş olsa da film, küresel bir yıkım sonrasında geçiyor ve insanların hayatlarının en küçük detaylarına kadar kontrol altında olduğu, baskıcı ve otoriter bir rejimde yaşayan toplumu konu alıyor. Filmin bu toplumda meydan gelen bir isyan hareketini odağına aldığı belirtiliyor. Film bu yönüyle, George Orwell’in 1949 yılında kaleme aldığı ve devlet baskısı, totalitaryanizm, tektipleştirme gibi kavramlar üzerinde durduğu alegorik romanı 1984’un geleceğe uyarlanmış hâli olarak görülüyor. Filmin ayrıca hikâyesi itibarıyla The Matrix serisi ve Christopher Nolan‘ın efsanelerinden olan Inception filmi ile benzerlikler taşıdığı söyleniyor.

Filmin oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı, yönetmenliğini kimin yapacağı ve vizyon tarihi hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Mattson Tomlin 2084’ün senaryosunu yazdı ve hakları Paramount tarafından satın alındı. Bundan sonraki süreçte, bu merak uyandıran film hakkındaki gelişmeleri, sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: THR

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

İki Dakika Bir Kitap – Sıradaki Sensin

Disney+, 54.5 Milyon Aboneye Ulaştı