içinde ,

‘One World: Together At Home’ Konseri Milyonlara Ulaştı

Oscar Ödüllü Şarkıcı Lady Gaga Öncülüğünde, Pandemi Sebebiyle Mücadele Eden Sağlık Çalışanları ve Bu Alanda Savaşan Herkese Destek Vermek Amacıyla Düzenlenen One World: Together At Home Konseri, 25 Milyondan Fazla Kişiye Ulaştı.

Dünyayı etkisi altına alan ve başta sağlık çalışanları olmak üzere birçok insanın mücadele ettiği Co-Vid19 salgınına destek vermek amacıyla, Global Citizen ve Dünya Sağlık Örgütü işbirliğiyle, Ünlü Şarkıcı Lady Gaga öncülüğüyle düzenlenen ve geçtiğimiz Cumartesi gecesi 8 saatlik rekor bir yayınla evlere konuk olan One World: Together At Home konseri, aralarında Ortadoğu, Kuzey Afrika, Asya Pasifik, Fransa, Kuzey Amerika ve Türkiye’nin de bulunduğu 43 bölgeden canlı olarak izlendi ve 25 milyondan fazla kişiye ulaşarak bir rekor kırdı. 

The Rolling Stones üyeleri, Taylor Swift, Billie Eilish, Celine Dion, Pharrell Williams, Elton John, Paul McCartney ve Rita Ora gibi birçok ünlü isim, pandemi ile mücadele kapmasında hazırlanan konser çerçevesinde, tüm insanlığa moral olmak ve sağlık çalışanlarına da destek vermek amacıyla, evlerinden canlı olarak performanslarını sergilediler.

Bu konser, yaşadığımız zor günlerde insanlara moral olması ve her şekilde desteklenmesi amacıyla gerçekleştirildi. Aynı zamanda bir dayanışma konseri olan One World: Together At Home etkinliğinde, Covid-19 Dayanışma Müdahale Fonu’na 55.1 milyon dolar, salgınla mücadele eden yerel ve bölgesel kuruluşlara ise 72.8 milyon dolar sağlayarak toplam 127.9 milyon dolar bağış toplandı. Covid-19 Dayanışma Müdahale Fonu‘nun amacı, salgınının kontrol altına alınması hedefi doğrultusunda, hastaların ve ön cephede mücadele edenlerin ihtiyaç duydukları kaynaklara ulaşmalarını sağlayıp, aşı, test ve tedavi geliştirme çabalarını destekleyip hızlandırıyor.

Kaynak: DeadLine

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

‘The Batman’ İçin Yeni Vizyon Tarihi: 01.10.2021

Henry Cavill ve Millie Bobby Brown Başrolde