Saygılar sevgiler…
Ben öyle 100 satır döktürüp, kendimi tanıtacak metinler yazacak adam değilim başta söyleyeyim. Adım Olcayto, ama herkes Olcay der. Hiç de bozulmam. To’su da noluyor diyen çok zaten.
Siktir edin. Olcay deseniz kafi.
Başta söyleyeyim, Sinema – Tiyatro, Tv – Radyo bölümlerinden falan mezuniyetim yok. Ekibimizdeki kimsenin yok. Akademik başarımız da yok. Sadece geçmişte ben yerel Tv – Radyolarda ve kısa bir dönem İstanbulda çalışıyorken Ulusal kanallarda seslendirme yapmış biriyim. Sektörle tek alakam bu. Zaten sonra hayat çok farklı yerlere alıp götürdü hepimizi.
İyi de niye bu işlere merak saldın diyenleriniz var.
Aslında yeni olan birşey değil bu. Ekibimizde olan Kerim ile biz böyle bir şey yapmayı bayağı bir zamandır düşünüyorduk. Tabi Youtube’dan önce, text tabanlı olarak incelemeler ve haberler yapan bir internet sitesi projemiz vardı. “Tabi bu çok uzun zaman önceydi”. Askerlikti, iş hayatıydı derken, evlendik barklandık, bende dahil olmak üzere herkesin bir takım durumları buna izin vermedi. Nitekim işten güçten fırsat bulup konuyu hanıma açmamla beraber, dünden beri yanımda olan Kerim ile bu işe girişmeye karar verdik.
Tabi çok şey unutmuşum, metodlar değişmiş, benim şive falan kaymış, düzeltmekle uğraşıyorum. Umarım düzelir yoksa çok işim var.
Görsel ve Duysal sanatlarla ucundan kıyısından ilişki halindeyim. TV de ve Radyo da çalıştığımdan dolayı Müzikle ve genel olarak Filming ile aram iyidir. Bu konuda araştırma yapmayı öğrenmeyi seviyorum. Genel olarak fotoğrafçılıkla da ilgileniyorum. Ailenizin fotoğrafçısı ünvanını kapan biriyimdir. O yüzden düzgün fotom yok anasını satayım.
Bizler bu işi amatör imkanlarla, amatörce ama profesyonel bir ruhla yapmak istiyoruz. Henüz çok yeniyiz. Hatalarımız, imkansızlıklarımız oldukça fazla. Öğreneceğimiz çok şey, kat edeceğimiz çok yol var. Tabi bu birazda sizden gelen geri dönüşlerle olacak.
Bu yüzden kendimizi ifade ederken dahi zorlanabiliyoruz. Anlayışla karşılayacağınızı umut ediyorum.

Sıkıldım çok uzadı zaten fazla yazmayı sevende biri değilim. O yüzden bu ilk yazıyı burada kesi

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor …

Yükleniyor …

0

Ne düşünüyorsun?

Olcayto İlkay tarafından yazılmıştır.

1985 Milas'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi üçüncü sınıf hala devam etmekte. Bir kamu kuruluşunda Bilgi İşlem görevlisi olarak çalışmakta. Çeşitli Televizyon ve Radyo kanallarında Ses Prodüksiyonu ve Program içeriği hazırlamıştır.

Hugh Jackman’ın Yeni Filmi Bad Educatıon’ın Resmi Fragmanı Yayınlandı

ZİHNİMİN PERDE ARKASI – 2