içinde ,

Mission Impossible 7’nin Çekimlerine, Eylül Ayında Devam Edilecek

Left to right: Director Christopher McQuarrie and Tom Cruise on the set of MISSION: IMPOSSIBLE - FALLOUT, from Paramount Pictures and Skydance.

Mission: Impossible 7 filminin yapım ekibinde yer alan Tommy Gormley, salgın nedeniyle ara verdikleri çekimlere eylül ayında devam etmeyi planlandıklarını açıkladı.

Tüm dünyada eşi benzeri görülmemiş bir duruma sebep olan ve korku yaratan Co-Vid19 salgınının önüne geçmek için alınan önlemler kapsamında atılan adımlardan biri de dünyanın dört bir yanında film ve dizi prodüksiyonlarının durdurulması oldu. Heyecanla beklenen pek çok yapımın ertelenmesine neden olan salgın yüzünden prodüksiyonu durdurulan bu yapımlardan biri de Mission: Impossible 7 oldu.

Şubat ayında koronavirüs salgını Avrupa’da hızla yayılmaya başladığında, Mission: Impossible 7’ın Venedik’te gerçekleşecek çekimlerine başlanmasına sadece birkaç gün kalmıştı. Ancak salgın hızla yayılıp İtalya’yı da ciddi bir şekilde etkileyince prodüksiyona ara verildi ve çekimler ertelendi. Hatta Paramount’un filmde değişiklikler yaparak İtalya’daki çekimleri tamemen iptal edebileceği gündeme gelmişti.

Ancak son günlerde salgın, özellikle Avrupa ülkelerinde yavaş yavaş kontrol altına alındığı için prodüksiyonların yeniden başlaması için de planlar yapılmaya başlandı. Bu bağlamda Mission: Impossible 7’ın çekimlerine devam edilmesi için de ilk adımlar atılmaya başlandı.

Christopher McQuarrie’nin yönettiği yeni Mission: Impossible filminde yardımcı yönetmen olarak görev olan Tommy Gormley, BBC’ye verdiği demeçte filmin çekimlerine eylül ayında devam etmeyi planladıklarını açıkladı. Gormley, üç ayında içinde sete geri dönüleceğine ve filmin 2021’in mayıs ayına kadar tamamlanmış olacağına inandığını ifade etti.

Gormley ayrıca en başta çekim yapmayı planladıkları ülkelerin hepsinde çekim yapmayı planladıklarını söyledi. Bu da iddiaların asılsız olduğunu ve filmin Venedik’teki çekimlerinin iptal edilmediğini gösterdi.

Mission: Impossible 7, 19 Kasım 2021’de Vizyona Girecek

Tom Cruise‘ün başrolünde yer aldığı Mission: Impossible 7’da Rebecca Ferguson, Simon Pegg, Ving Rhames ve Vanessa Kirby önceki filmlerdeki rolleriyle geri dönüyor. Yeni filmde onlara katılacak isimlerin başında ise Marvel Sinematik Evreni’nde canlandırdığı Peggy Carter karakteriyle dikkat çeken Hayley Atwell, Nicholas Hoult’tan rolü devralarak filmin kötü karakterini canlandırması için anlaşılan Esai Morales, Boardwalk Empire ve Take Shelter gibi yapımlarla tanınan Shea Whigham ve Guardians of the Galaxy Vol. 2 ile kariyeri yükselişe geçen Pom Klementieff geliyor.

Art arda çekilecek ve bir yıl arayla vizyona girecek olan yeni Mission: Impossible filmlerinin vizyon tarihleri çekimlerinin durmasının ardından kısa bir süre için de olsa ertelenmişti. 21 Temmuz 2021’de vizyona girmesi planlanan Mission: Impossible 7, 19 Kasım 2021’e ertelenirken, 5 Ağustos 2022’de vizyona girmesi planlanan sekizinci film 4 Kasım 2022’ye ertelendi.

Kaynak: Deadline

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Patty Jenkins: ‘Justice League Filmi Yönetmekle İlgilenmiyorum, Çok Fazla Karakter Var’

Netflix Türkiye Haziran Ayı Programı