içinde ,

Metallica: Blackened 2020

Metallica’dan karantina sürprizi. ‘Blackened’ isimli şarkıyı yeniden düzenleyerek, grup üyelerinin evlerinden sergiledikleri performanslarla, dinleyicilerinin beğenisine sundular.

1981 yılından günümüze kadar onlarca parçaya imza atmış ve peşinden milyonları sürüklemiş bir grup Metallica. Metal ve Rock müziğe, yaptıkları parçalarla yön veren, benim de hayranlıkla dinlediğim ve neredeyse 40 yıldır yaşayan efsanevi bir topluluk olan Metallica, 25 Ağustos 1988’de yayınlanan, grubun toplamda dördüncü, Cliff Burton olmadan ilk albümleri olan ‘…And Justice For All’ albümünün ilk parçasını, ‘Blackened’ isimli çalışmayı yeniden düzenleyerek bir video yayınladılar. Bir ‘Friday Sampler’ olarak, geçtiğimiz Cuma günü yayınlanan videoda grup üyeleri, karantina sebebiyle kendi evlerinden sergiledikleri performanslarla, şarkıyı kaydederek Youtube üzerinden ücretsiz olarak hayranlarının beğenisine sundular. ‘Blackened 2020’ olarak lanse edilen parça, 1988’deki albümde bulunan parçanın bir nevi ‘cover’ versiyonu, hatta akustik versiyonu da diyebiliriz. Yıllar boyunca yaptıkları şarkılarla bizleri mest etmeyi başaran grubun yaşadığımız bu sıkıntılı günlerde, yaptıkları bu güzel jesti içinde barındıran videoyu, aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz. Keyifli Seyirler.

 

 

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Netflix Türkiye Mayıs Ayı Programı

John Wick 4’e Salgın Ertelemesi