içinde ,

Matt Reeves, ‘The Batman’ Filminin Süreci Hakkında Konuştu

Matt Reeves, Co-Vid19 salgınının, ‘The Batman’ in yapım sürecini nasıl etkilediği ve bu süreci nasıl değerlendirdikleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Dünya tarihinde ilk kez, insan hayatı bu kadar çok etkiye maruz kaldı ve bugünlerde hiç alışık olmadığımız bir durumla savaş halindeyiz. Alınan önlemler sebebiyle birçok sektör durma noktasına geldi ki, bunlardan biri de hiç şüphesiz sinema sektörü oldu. Merakla beklenen dizi ve filmlerinin setlerinin, önlemler sebebiyle durdurulmasının ardından, merakla beklenen birçok filmin ve dizinin ne zaman çıkacağı soruları gündemi meşgul etmeye başladı. Beklenen bu filmlerden biri de hiç şüphesiz ‘The Batman’.

Cloverfield ve War for the Planet of the Apes gibi kaliteli ve beğeni kazanan filmlere imza atan Matt Reeves‘in yönettiği ve Robert Pattinson‘ın başrolünü üstlendiği yeni Batman’in, İngiltere’de devam eden çekimlerine süresiz olarak ara verilmek zorunda kalındı. Bu verilen arada neler yapıldığına dair açıklamalarda bulunan Matt Reeves, Co-Vid19 salgını nedeniyle verilen bu aranın filmi ne şekilde etkilediğini anlattı. Prodüksiyon durdurulmadan önce filmin yaklaşık dörtte birini çektiklerini söyleyen Reeves, bu arada çektiklerini kurgulamadıklarını, bunun yerine zamanını, görüntüleri inceleyip daha sonra çekeceklerini planlayarak değerlendirdiğini ifade etti.

Matt Reeves, film ekibi, Londra’dan Liverpool’a geçmeye hazırlandığı sırada durdurulan prodüksiyonun güvenlik kaygıları nedeniyle İngiltere’den Amerika’ya taşınıp taşınmayacağı hakkında ise; ‘Şimdilik her şey belirsiz ama yine de filmi İngiltere dışında tamamlamayı düşünemiyorum’ şeklinde konuştu.

Robert Pattinson’ın başrolünü üstlendiği The Batman, etkileyici bir oyuncu kadrosunu bir araya getiriyor. Filmde Catwoman’ı Zoë Kravitz, The Riddler’ı Paul Dano, Penguin’i Colin Farrell, Komiser Gordon’ı Jeffrey Wright, Alfred’i Andy Serkis, Carmine Falcone’u ise John Turturro canlandırıyor. The Batman’in 25 Haziran 2021’de vizyona girmesi bekleniyor. Ancak Co-Vid19 salgını nedeniyle verilen aranın uzaması hâlinde bu vizyon tarihi ertelenebilir.

Kaynak: DeadLine

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor …

Yükleniyor …

0

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Ridley Scott’ın ‘Gucci’ Filmi 2021’de Vizyonda

David Lynch: ‘Karantina Sonrası İnsanlar Daha İyi Kalpli Olacaklar’