içinde ,

Masumiyet Müzesi, Dizi Oluyor

Orhan Pamuk’un en sevilen eserleri arasında yer alan Masumiyet Müzesi, Amazon tarafından diziye uyarlanıyor. Dizinin başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer alacağı konuşuluyor.

Dijital platform pazarında en azından bugün için Netflix’in en büyük rakibi olan Amazon, uluslararası yapımlar konusunda Netflix kadar etkili olmasa da, bu alana da yatırım yapmaya devam ediyor. Bugüne kadar Beat, The Forgotten Army, Hernan gibi dünyanın farklı köşelerinden çıkmış yapımlara imza atan Amazon Prime, özellikle Türkiye’de büyük ilgi göreceği düşünülen bir proje üzerinde de 2 yıldır çalışıyordu.

Televizyon dünyasıyla ilgili paylaşımlarıyla tanınan Ranini’nin bugün paylaştığı bilgilere göre Amazon Prime, Orhan Pamuk‘un en sevilen eserleri arasında yer alan Masumiyet Müzesi‘ni diziye uyarlıyor. Yaklaşık iki yıldır gündemde olan bu proje sonunda hayata geçirilecek gibi görünüyor.

Masumiyet Müzesi Dizisinin Başrolünde Çağatay Ulusoy Yer Alabilir

Masumiyet Müzesi dizisinin başrolünde yer alması için Kıvanç Tatlıtuğ isminin geçtiği, ancak aslında Erik Barmack’ın aklında başka bir isim olduğu söyleniyor. Bu isim ise Netflix’in Türkiye’deki ilk orijinal yapımı olan Hakan: Muhafız‘ın da başrolünü üstlenen Çağatay Ulusoy.

Orhan Pamuk’un 2012 yılında yayımlanan romanının Yapı Kredi Yayınları tarafından paylaşılan tanıtım yazısı şöyle:

“1975’te bir bahar günü başlayıp günümüze kadar gelen, İstanbullu zengin çocuğu Kemal ile uzak ve yoksul akrabası Füsun’un hikâyesi: Hızı, hareketi, olaylarının ve kahramanlarının zenginliği, mizah duygusu ve insan ruhunun derinliklerindeki fırtınaları hissettirme gücüyle, ‘Masumiyet Müzesi’ elinizden bırakamayacağınız ve yeniden okuyacağınız kitaplardan biri olacak.

Masumiyet Müzesi’ni okurken yalnız aşk hakkında değil, evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki bütün düşüncelerinizin derinden etkilendiğini ve kitabın rengârenk dünyasından hiç ayrılmak istemediğinizi göreceksiniz.”

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Élite, 4. Sezon Duyuru Videosu Yayınlandı

ZİHNİMİN PERDE ARKASI -4