içinde ,

Leave The World Behind

Mr. Robot’un yaratıcısı Sam Esmail’in yöneteceği, Denzel Washington ve Julia Roberts’ın başrollerde yer alacağı Leave the World Behind filmi, çok yakında Netflix raflarındaki yerini alacak.

Pandemi sürecinin etkisiyle kullanıcı saysını hızla artıran, bu süreçte sinemaseverler için yeni filmlerin bir numaralı adresi hâline gelen Netflix, ilgi çekici film projelerine imza atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bugüne kadar çektiği en büyük bütçeli film olacak The Gray Man için Ryan Gosling, Chris Evans ve Russo Kardeşler gibi önemli isimlerle anlaşan Netflix, tanıdık yüzleri bir araya getirecek olan yeni projesinin uyarlanacağı, Rumaan Alam’ın romanının yayın haklarını da satın aldı.

Netflix’in haklarını satın aldığı Leave the World Behind romanının film uyarlamasında usta oyuncular Denzel Washington ve Julia Roberts başrolleri üstlenecek. Rumaan Alam‘ın önümüzdeki aylarda yayımlanacak romanından uyarlanacak filmin yönetmen koltuğunda ise Mr. Robot ve Homecomig dizilerinin yaratıcısı olan, aynı zamanda bu dizilerin pek çok bölümünü yöneten başarılı yönetmen Sam Esmail oturacak. Esmail aynı zamanda filmin senaryosunu da kaleme alacak.

Rumaan Alam‘ın Romanından Uyarlanacak Olan ‘Leave the World Behind’ Filmini, Sam Esmail Yazıp Yönetecek

Daha önce Homecoming dizisinde Julia Roberts ile çalışan Sam Esmail, Denzel Washington ve Julia Roberts ile birlikte filmin yapımcıları arasında da bulunacak. Ayrıca Leave the World Behind, daha önce 1993 yapımı The Pelican Brief filminde birlikte çalışan Washington ve Roberts’ı yıllar sonra yeniden bir araya getirecek yapım olarak dikkat çekiyor.

Pek çok stüdyo ve dijital platformun romanın haklarını satın almak için teklif sunduğu belirtiliyor. Bu şirketlerden bazıları romanı bir mini diziye uyarlamak için teklif sunarken, Netflix teklif veren stüdyoları geride bırakarak, romanın haklarını bir film uyarlaması için satın aldı.

Roman, ergen yaştaki çocuklarıyla birlikte tatile çıkan ve tatil için kırsalda bir ev kiralayan Amanda ve Clay çiftinin, bir anda tüm şehrin karanlığa gömülmesiyle başlayan tuhaf hikâyesini anlatıyor. İnternet, televizyon, radyo ve hatta sabit hatlar çalışmayı bıraktığı için neler olup bittiği hakkında bilgi almaları imkânsız hâle gelirken, duyulan gürleme sesleri ve hayvanların tuhaf davranışları bir şeylerin yolunda gitmediğini gösteriyor. Tüm bunlar olurken üst sınıftan beyaz bir aile olan kiracılar ile üst sınıftan siyah bir aile olan ev sahipleri arasında çıkan sorunlar, karşı karşıya oldukları bu büyük krizle baş etmelerini zorlaştırıyor.

Kaynak: Deadline

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Netflix’in, ‘Anelka: Misunderstood’ Belgeselinden Resmi Fragman Yayınlandı

Türk Tiyatrosunun ‘Suna Abla’sı’ Suna Pekuysal’ı, Vefatının 12. Yılında Saygıyla Anıyoruz