içinde

Kıskançlık mı? İşe yaramaz hissetmek mi?

Hayatın içerisinde her zaman, her şey istediğiniz şekilde ilerlemeyebilir. Beklentilerinizi tatmin etmeyecek durumlarla karşılaşabilirsiniz.Özellikle de 2020 itibariyle birçok kişi gibi siz de aynı gereksiz duygusallık içine girmiş olabilirsiniz.

 

Üzülmeye ya da karalar bağlamaya gerek yok. Bugüne kadar yaptıklarınız size sadece bir CV değil aynı zamanda da kişilik kazandırır çünkü hayat sadece iş üzerine kurulu değildir.

İnsanlar doğar, büyür, gelişir ve ölür ancak bu büyüme aşaması her şeyin belirlendiği alandır. Paralı bir iş ve uygun bir eş ile en az 3 çocuklu dikte edilmiş bir hayat mı? Yoksa kendini geliştirmiş ve yaptıklarının arkasında duran, kendini kendisi için geliştirmekten alıkoymayan ve yıkıcı değil ama yapıcı bir şekilde yoluna devam eden her türlü koşulda çıkış yolunu yine kendinde arayan bir hayat mı? Seçim sizin.

Açıkçası mutsuzluk çok basit bir şekilde hayatınızı ele geçirebilir ama işe yarar bir birey olduğunuzu düşünmeye başladığınız zaman geçmişe takılı kalmaz, hatalardan ders çıkartır ve ileriye doğru adım atmaya başlarsınız. Bu da sizi egoist biri değil, ayakları üzerinde duran bir birey yapar.

 

Şu an bu yazıyı okuyan herkesin çevresinde mutsuz olmaya mahkum, küçük işler ile egosunu tatmin etmeye çalışan ve yine de ne yaparsa yapsın Yeşilçam’ın neşeli günleri gibi bağlarını kopartmasına izin vermediği birileri vardır.

 

Kısacası zeki olmal akıllı olmayı da yanında getirmez. Önemli olan eldeki hamuru yoğurarak sevilen ve sayılan bir birey olmak ve akıl yoluyla insanlara kendini anlatabilmektir.

 

Üzerindeki ölü toprağını atıp harekete geçmek de, kalp kırıklığı ve saçmalıklarla yalnız kalmaya mahkum olmak da senin elinde. Hiçbir şey için geç değil. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor …

Yükleniyor …

0

Ne düşünüyorsun?

Halil Mengü Çelikyapı tarafından yazılmıştır.

Terspektif Mobil Uygulaması Artık Cebinizde.

Apocalypse Now Final Cut