içinde ,

Justice League: Zack Snyder Cut, 2021’de HBO Max Ekranlarında

Justice League’in Zack Synder tarafından hazırlanan 4 Saatlik versiyonu ‘Justice League: The Snyder Cut’, önümüzdeki yıl HBO Max’te yayınlanacak.

Aquaman, Batman, Superman, Wonder Woman, Flash gibi DC çizgiromanlarının sevilen kahramanlarını bir araya getiren Justice League, 2017 yılında vizyona girmiş ancak beklentilerin altında yorumlar ve gişeyle sonuçlanan bir film olmuştu. Bu sonucun gerçekleşmesinde yapım sürecindeki sıkıntılar da çok büyük etken oldu.

Filmin yönetmeni olan Zack Snyder, ek çekimlerin başlamasına kısa bir süre kala projeden ayrılırken, onun yerini Joss Whedon aldı. Warner Bros.’un isteği doğrultusunda senaryoda önemli değişiklikler yapan Whedon, ek çekim sürecinde, senaryoya eklenen bu yeni sahneleri çekerken, post-prodüksiyon sürecini de idare etti ve filmin vizyon giren son kurgusunu hazırladı. Film beklentilerin altında kalmış olabilir ama kötü bir film değil. Ancak kesinlikle bir Zack Snyder filmi de değil. Zaten filmin çakılmasındaki en büyük etken Snyder’ın projeden ayrılmış olması. DC taraftarları bir süredir Zack Snyder’ın çektiği versiyonun yayınlanmasını istiyorlardı ancak efektli sahneler çekilmediği için bu versiyonun hiçbir zaman yayınlanmayacağı konuşuluyordu.

Justice League: The Snyder Cut, 6 Bölüm Halinde Bir Mini Seri ya da 4 Saatlik Bir Film Olarak Yayınlanacak

Bunun üzerine sosyal medyada başlatılan #ReleseTheSnyderCut kampanyasının gördüğü yoğun ilgi, bu versiyonun yayınlanma ihtimalini doğurdu. Zack Snyder da sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla bu versiyonun yayınlanmaya hazır hâle getirilebileceğinin sinyallerini verdi ve bu kampanyayı destekledi. Bu yılın başına geldiğimizde artık The Snyder Cut’ın yayınlanması ciddi ciddi konuşulmaya başlanmıştı. Sonunda işler tamamen ciddileşti ve The Snyder Cut’ın önümüzdeki yıl HBO Max‘te yayınlanacağı açıklandı.

Man of Steel’in online gösterimi sırasında bu haberi sinemaseverlerle paylaşan Zack Snyder, bu versiyonu yayınlanmaya hazır hâle getirmek için birkaç şey yapmaları gerektiğini, bu yüzden 2021’de izleyici ile buluşacağını açıkladı.

Zack Snyder tarafından hazırlanan orijinal versiyonun, sinemalarda gösterilen versiyondan bir hayli farklı olduğu ve 4 saatten uzun sürdüğü belirtiliyor. Bu da filmin bölümler hâlinde yayınlanması ihtimalini doğuruyor. The Hollywood Reporter’ın haberine göre bu yılın başında WarnerMedia yöneticileri ile görüşen ve bu versiyonun yayınlanması için bir sunum gerçekleştiren Snyder, bu versiyonun bölümler hâlinde yayınlanması için hazırladığı planı da paylaştı.

Zack Snyder, bu versiyonu istediği hâle getirmek için bazı ek çekimler yapılmasını planlamış olsa da, WarnerMedia bu plana yanaşmamış gibi görünüyor. Ancak Snyder post prodüksiyon ekibiyle yeniden bir araya gelip filmin kurgusu, müzikleri ve görsel efektleri üzerinde yeniden çalışacak. Tüm bu çalışmaların WarnerMedia’ya maliyetinin 20 ile 30 milyon dolar arasında olacağı tahmin ediliyor.

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Jason Momoa, Ezra Miller, Ray Fisher gibi isimlerin rol aldığı filmin ısrarla istenen bu versiyonunun vizyona giren versiyondan daha iyi olup olmadığını zaman gösterecek. Ancak Snyder film sonrası yaptığı açıklamada, kendi çektiği sahnelerin sadece dörtte birinin vizyona giren versiyon olduğunu söylemesi, bu yeni filmin çok farklı olacağına işaret ediyor. Zack Snyder, bu kendine has versiyonla, hayal kırıklığı yaşayan fanlarını mutlu edecek gibi görünüyor.

Kaynak: ScreenRant

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

The Umbrella Academy 2. Sezon

MUBI, Yüzlerce Film İçeriğine Sahip Koleksiyonunu, 7 Günlüğüne Ücretsiz İzlenmeye Açtı