içinde ,

How To With John Wilson İncelemesi

 

Amazon Prime’da izleyecek bir şey bulamıyor musunuz?

Yoksa Netflix size eski tadını vermiyor mu?

Artık tüm bunları geride bırakıp torrent sitelerinin tadına bakma zamanı geldi, ya da fullhdfilmizlecehennemi.com’un. Artık hangisi kolayınıza geliyorsa onu tercih edebilirsiniz. Çünkü sıradaki dizimiz bulnuduğumuz ülkede hizmet veren platformlarda değil, maalesef HBO’da izleyebileceğiniz türden bir dizi. Ha izlemeseniz de olur. Ama mockumentary (kurgu belgesel) tarzı diziler hoşunuza gidiyorsa ve komedi izlemek sizin için bir varoluş amacına dönüşme yolundaysa bu komedi belgeseli asla atlamamanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Bu sitedeki ilk yazım bir Naysır Daysır reklamı gibi olacak diye hayal etmemiştim hiç. Fakat şüphesiz ki öyle oldu. Çünkü bilesiniz ki, bu tarz girişler sadece reklamlarda olur. Şu anda da bir dini kitap havasına büründü. O yüzden pek uzatmadan diziyi azıcık anlatıp buralardan bir süreliğine çekileceğim.

John Wilson bu resimde çeşitli mobilyaların evcil hayvanlardan nasıl korunabileceğiyle ilgili bir inceleme yapıyor.
John Wilson burada çeşitli mobilyaların evcil hayvanlardan korunma yöntemlerini araştırıyor.

“How To With John Wilson” yani “John Wilson’la Nasıl Yapılır?” adından da anlaşılacağı gibi bir “nasıl yapılır?” belgeseli. Ama tabii ki, klasik anlamda “tavuk sosisi nasıl yapılır” belgeseli gibi bir şey beklemeyin. Merkezinde insanın olduğu, insan ve insanı çevreleyen şeylerin nasıl yapıldığı hakkında bir belgesel. Açıkçası bu belgeseli şöyle oluyor, böyle oluyor, bunu anlatıyor gibi özetlemek biraz zor olacak. Genel anlamda bir komedyenin güzel bir metin ve uyumlu görsellerle hazırlanmış Vlog denemesi diye tarif edebilirim. Ben açıkçası bölümleri izledikçe bazen bir şeyler öğrenip, bazen  de “evet bu da böyleydi, güzel tespit” şeklinde tepkiler verirken aynı anda gülmemi tutamayarak bölümlerin bitmemesini istedim.

Siz de eğer hayattan sıkıldıysanız, hayatın sizin için ne anlam ifade ettiğini tanımlamakta zorluk çekiyorsanız ve çevrenizdeki şeyler size gitgide anlamsız gelmeye başlıyorsa bir psikoloğa başvurmanızı öneririm. Bununla beraber akşamları kestane ve mandalinamızı yerken ne izleyelim derseniz de bu dizi gayet tabii güzel bir alternatif olabilir.

Ne düşünüyorsun?

Cengiz Keçeci tarafından yazılmıştır.

Thirteen Lives’in Çekimlerine Mart Ayında Başlanacak.

“Neden çocuk yapmıyorsun?”