içinde ,

JJ Abrams’tan 3 Yeni Dizi

HBO Max JJ Abrams ile Hızlı Bir Başlangıç Yapmak İstiyor: Justice League Dark, Overlook ve Duster

WarnerMedia’nın yeni dijital platformu HBO Max, mayıs ayında yayın hayatına başlayacak ve pek çok lisanslı içeriğe ev sahipliği yapacak. HBO Max’te izleyici ile buluşacak bu orijinal içerikleri hazırlayan isimlerden başında J.J. Abrams geliyor. Geçtiğimiz yılın eylül ayında WarnerMedia ile 2024 yılına kadar sürecek 500 milyon dolarlık dev bir anlaşma imzalayan JJ Abrams’ın bu anlaşma kapsamında hazırlayacağı ilk projeler belli oldu. HBO Max, Abrams öncülüğünde hazırlanacak üç yeni diziye doğrudan ilk sezon onayı verdi: DC çizgi romanlarından uyarlanacak olan Justice League Dark, The Shining filminin spin-off‘u Overlook ve JJ Abrams’ın orijinal fikri olan Duster.

J.J. Abrams’ın yapım şirketi Bad Robot‘un, Justice League Dark çizgi romanlarında yer alan Constantine, Zatanna, Swamp Thing gibi karakterlere odaklanan film ve diziler hazırlayacağı daha önce açıklanmış ancak içerik hakkında bilgi paylaşılmamıştı. Ortaya çıkan bilgiler, bu evrenden çıkacak ilk projenin Justice League Dark karakterlerine odaklanan dev bütçeli bir dizi olacağını gösteriyor. Dizide hangi karakterlerin yer alacağı konusu ise hala belirsiz.

Justice League Dark; Superman, Batman gibi kahramanların baş edemeyeceği paranormal tehditlerle baş etmek için bir araya gelen bir ekip olarak, ilk kez 2011 yılında çizgi romanlarda karşımıza çıkmıştı. Justice League Dark, çizgiroman dünyasına son 10 yılda girmiş olmasına rağmen DC’nin en beğenilen serileri arasında yer alıyor.

The Shining spin-off‘u olan Overlook, hem Stephen King’in 1977 yayımlanan klasik romanında, hem de Stanley Kubrick’in 1980 yılındaki film uyarlamasında oldukça önemli bir yere sahip olan Overlook Otel’e odaklanıyor. 10 bölümlük mini bir drama dizisi olarak planlanan hikayede, kitap ve filmden aşina olduğumuz bazı karakterler de yer alacak. Bad Robot’un yapımcısı olduğu diziyi, daha önce bir başka Stephen King uyarlaması olan Castle Rock’ın da senarist ekibinde yer alan Dustin Thomason ve Scott Brown ikilisi kaleme alıyor.

J.J. Abrams’ın orijinal fikrinden yola çıkarak hazırlanan Duster‘ın senaryosunu, Shameless, The Walking Dead ve Parenthood gibi dizilerde çalışmış olan LaToya Morgan ile birlikte JJ Abrams kaleme alıyor. Duster, 1970’li yıllarda Amerika’nın güneybatısında, hızla büyüyen bir suç örgütü için çalışan, çılgınlıkla aptallık arasındaki ince çizgide gidip gelen bir sürücüye odaklanıyor.

Bad Robot’un ilerleyen dönemlerde, bu projelere yenisini ekleyeceğini tahmin etmek çok zor değil. Ayrıca her üç dizi için de hazırlıklarına başlandığı ve bu karantina sürecini iyi değerlendirmek ve çok sayıda bölümün senaryosunu yazmaları için senarist ekiplerinin oluşturulduğu belirtildi.

Kaynak: THR

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor …

Yükleniyor …

0

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Lionsgate, Youtube Üzerinden Ücretsiz Film Yayınına Başlıyor

Jennifer Lopez: The Godmother