içinde , ,

J.J. Abrams ve Bad Robot’tan Irkçılık İsyanı: ‘Yeter Artık!’

JJ Abrams ve yapım şirketi Bad Robot, Black Lives Matter ve diğer ırkçılık karşıtı organizasyonlara 10 milyon dolar bağışta bulunma sözü verdi.

JJ Abrams ve yapım şirketi Bad Robot, Black Lives Matter ve diğer ırkçılık karşıtı organizasyonlara 10 milyon dolar bağışta bulunma sözü verdi. JJ Abrams tarafından 2001 yılında kurulan Bad Robot şirketi o zamandan bu yana yeniden başlatılan Star Trek Serisi, Super 8 ve Mission: Impossible – Fallout gibi birkaç gişe rekoru kıran filme imza attılar. Bunların yanı sıra Tv dizisi olarak Lost, Fringe ve Westworld gibi yapımlarla birlikte, Star Wars: The Rise of Skywalker üzerinde çalıştılar ve HBO Max’teki çalışmalarda Justice League Dark serisine sahipler.

Geçtiğimiz hafta, beyaz bir polis memurunun elinde George Floyd’un ölümünden sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük bir huzursuzluk ortaya çıktı ve insanlar isyan etti. Protestolar ülke çapında yayıldı ve o zamandan beri dünyadaki diğer şehirlere de yayıldı. Çok sayıda ünlü, devam eden durumdan bahsetmek için platformlarını kullanmaya başladı. Buna ek olarak, şirketler ve markalar, protestocular ve Black Lives Matter hareketi ile birlikte olduklarını belirten açıklamalar yayınladılar.

Desteklerini en son bildiren Abrams’ın Bad Robot’u, sosyal medyadaki çeşitli kuruluşlara 10 milyon dolar bağışlama niyetini açıkladı. Bad Robot’un resmi açıklamasına göre, önümüzdeki beş yıl boyunca 10 milyon dolar bağışlanacak ve ilk taksitler 200.000 dolar olacak. Yapılan açıklamada bu bağışları kazanacak kuruluşlar Black Futures Lab, Black Lives Matter LA, Community Coalition, Equal Justice Initiative, and Know Your Rights Camp. olarak belirtildi. Bad Robot’un gönderisini ve tam açıklamalarını aşağıda görebilirsiniz.

‘Bad Robot olarak, sistematik adaletsizliğe karşı, ülkemizde değişimin ön saflarında savaşan birçok akademisyen, aktivist, organizatör ve lidere minnettarız. Daha mükemmel, adil, eşitlikçi ve nazik bir birliktelik planına sahip olan düşünürler ve yapıcı kişiler bu savaşın takımyıldızıdır.

Bu kırılgan zamanda, kelimeler ve söylenenleri dinlemek kritik öneme sahip olduğu gibi yatırım da gereklidir.

Siyah kardeşlerimizin yüzyıllarca süren ihmali ve kötüye kullanımı ancak ölçeklenebilir yatırımlarla ele alınabilir. Vergi politikasının muazzam ve düşünceli bir şekilde gözden geçirilmesi, sadece bu ülkedeki belli bir kesimin değil, bu ülkenin çoğunun ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayan politika uzun vadede çok büyük önem taşımaktadır.

Kurumsal ve özel hayırseverlik, bu sistematik eşitsizliklerin giderilmesi için gereken etkiyi asla başaramaz, ancak siyasi liderler önderlik edene kadar, biz elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.

Bad Robot ile Katie McGrath ve JJ Abrams Aile Vakfı arasında, önümüzdeki beş yıl içinde boşlukları kapatan, fakirlere el uzatan ve herkes için adil bir Amerika inşa eden ırkçı karşıtı gündemleri destekleyen organizasyonlara ve çabalara, önümüzdeki 5 yıl içerisinde toplamda 10 milyon dolar katkı sağlamayı taahhüt ediyoruz.’

Bad Robot, son günlerde bir şekilde konuşan tek şirket değil ve kesinlikle son olmayacak. YouTube ve Twitter gibi sosyal medya siteleri protestolara destek verdi ancak bazı insanlar tarafından bu platformların samimiyetleri sorgulandı. Bununla birlikte, bu ABD için çok önemli bir olaydır ve bundan önce de polis şiddetinden etkilenenler adalet aradıklarından, yaşamın her kesiminden insanları bir araya getirmiştir.

George Floyd, beyaz bir polis tarafından yere sabitledikten ve dizini neredeyse dokuz dakika boyunca Floyd’un boynuna bastırdıktan sonra öldü. Şok edici trajedi, birçok kişi için yoğun duygular uyandırdı; örneğin, James Cordon ile yapılan The Late Late Show programında Reggie Watts gözyaşlarına boğuldu. Bad Robot’tan gelecek bu bağışlar gerçekten etkili olacaktır ve başka kişilere de olumlu mesajlar gönderecektir ancak insanlar artık herkesin bu konuda gerçekten değişime sebep olacak bir şeyler yapmasını bekliyorlar. Bu durumun ne kadar etki edeceği ve gerçekten bir şeyler yapılıp yapılmayacağını zaman gösterecek.

Kaynak: ScreenRant

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Warner Bros., Just Mercy Filmini George Floyd Cinayetinin Ardından Ücretsiz Erişime Açtı

SpaceX’e Hollywood İmzası