içinde , ,

İstanbul Film Festivali, Türkiye’de İlk Kez İzlenecek 15 Filmlik Bir Seçkiyi Sinemaseverler ile Buluşturacak

Co-Vid19 salgını nedeniyle ertelenen İstanbul Film Festivali, Türkiye’de ilk kez izlenecek 15 filmlik bir seçkiyi sinemaseverler ile buluşturacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen ve her yıl heyecanla beklenen pek çok filmi ve yeni keşifleri sinemaseverlerle buluşturan İstanbul Film Festivali‘nin bu yıl 10-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenmesi planlanıyordu.

Ancak tüm dünyada hayatı sekteye uğratan ve sinema dünyasını da derinden etkileyen koronavirüs salgını, tahmin edildiği gibi İstanbul Film Festivali’ni de etkiledi. Dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Türkiye’de de sinema salonları kapatılırken, 39. İstanbul Film Festivali de ileri bir tarihe ertelendi.

İstanbul Film Festivali yönetimi tarafından o dönemde yapılan açıklamada, festivalin yıl içinde ileri bir tarihe ertelendiği, bu tarihin ise önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi. Ne var ki salgın henüz kontrol altına alınamadığı için festivalin düzenleneceği yeni tarihe dair bir açıklama da henüz yapılamadı.

İstanbul Film Festivali, Türkiye’de İlk Kez Gösterilecek 15 Filmlik Bir Seçkiyi Online Olarak Yayınlayacak

 

Sonbahar da düzenlenecek Venedik ve Toronto gibi festivaller de dâhil olmak üzere neredeyse tüm film festivallerinin akıbetinin belirsizliğini koruduğu bu dönemde, 39. İstanbul Film Festivali’nin nasıl düzenleneceği merak konusu olmaya devam ederken, festivalden sinemaseverleri sevindirecek bir haber geldi.

İstanbul Film Festivali, bugün Twitter’dan yaptığı paylaşımla, Türkiye’de ilk kez izlenecek 15 filmlik bir seçkinin yolda olduğunu duyurdu. Bizleri bir hayli heyecanlandıran bu seçkinin çok yakında geleceği açıklansa da seçkide hangi filmlerin olduğu veya ne zaman yayınlanacağı gibi detaylar şimdilik paylaşılmadı.

Ancak koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de sinema salonları temmuz ayına kadar kapalı kalacağı için, festival tarafından duyurulan bu 15 filmlik seçkinin online olarak izleyici ile buluşması yüksek bir ihtimal dahilinde olacaktır. Bu yayınla ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

13 Reasons Why, 4. Sezonu ile Ekranlara Veda Edecek

Tenet: Bir “Kuantum Soğuk Savaş Filmi”