içinde ,

ISS’te Tom Cruise ile Elon Musk Film Çekecek, NASA Doğruladı

Tom Cruise ile Elon Musk’ın uzayda film yapacağı haberleri çıkınca, gerekli açıklama sonunda geldi. NASA, alçak Dünya yörüngesinde yer alan Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS)’nda çekilecek bir film için Tom Cruise ile çalıştıklarını doğruladı.

Aksiyon filmlerinde sınırları zorlamaya devam eden başarılı oyuncu Tom Cruise‘ün bugüne kadarki en çılgınca projesine imza atmaya hazırlandığı yönünde ilk haberler geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmış ve Cruise’ün uzayda çekilecek ilk film için Elon Musk ile birlikte çalıştığı belirtilmişti. İlk olarak Deadline tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre Tom Cruise ve Elon Musk’ın şirketi SpaceX, bu proje için NASA ile görüşüyordu.

Söz konusu uzayda film çekmek gibi kulağa çılgınca gelen bir fikir olduğu için, pek çok kişi bu habere şüpheyle yaklaştı. Ancak NASA’dan da konuyla ilgili resmi açıklama gelmesiyle birlikte bu şüpheler ortadan kalktı. NASA yöneticisi Jim Bridentsine, dün Twitter’dan yaptığı paylaşımla, NASA’nın alçak Dünya yörüngesinde yer alan Uluslararası Uzay İstasyonu’nda çekilecek bir film için Tom Cruise ile çalıştığını doğruladı. Bridentsine, NASA’nın planlarını gerçeğe dönüştürebilmesi için popüler medyanın yeni bir mühendis ve bilim insanı jenerasyonuna ilham vermesine ihtiyaç duyduklarını belirtti.

NASA’dan gelen bu açıklamayla birlikte resmiyet kazanan filmin ne kadarının Uluslararası Uzay İstasyonu’nda çekileceği şimdilik belirsizliğini koruyor. Aynı şekilde filmde nasıl bir hikâye işleneceği de bilinmiyor. Ancak Deadline’ın haberinde yer alan bilgiler bu filmin Mission: Impossible ile ilişkili olmadığını gösteriyor.

Ortaya nasıl bir iş çıkacağını kestirmek pek mümkün olmadığı için bu noktada heyecandan çok merak uyandıran projeyle ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Variety

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Disney+, 54.5 Milyon Aboneye Ulaştı

C. Nolan 17 Temmuz’da Israrcı, WB Kararı Bu Hafta Verecek