içinde ,

Henry Cavill ve Millie Bobby Brown Başrolde

Henry Cavill’i Sherlock Holmes, Stranger Things ile yıldızı parlayan Millie Bobby Brown’ı Sherlock Holmes’un kız kardeşi olarak göreceğimiz ‘Enola Holmes’ filminin yayın haklarını Netflix satın aldı. Filmin bu yıl içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Mayıs ayı içerisinde yayına başlayacak olan HBO Max ile birlikte, dijital platformlar arasındaki mücadele daha da hız kazanıp zorlaşacak gibi görünüyor. Bu alanda önde bulunmak ve geri kalmamak için elinden geleni yapan Netflix bu doğrultuda, Issa Rae ve Kumail Nanjiani’nin başrollerinde yer aldığı The Lovebirds ile Bridesmaids ve Can You Ever Forgive Me? filmleriyle Oscar’a aday olan Melissa McCarthy’li The Starling filmlerinin yayın haklarını geçtiğimiz günlerde satın almıştı.

Bu yapımlara bir yenisini daha ekleyen Netflix, Enola Holmes filminin yayın haklarını da satın aldı. Sherlock Holmes’un kız kardeşi Enola Holmes’un maceralarını konu alan filmde Sherlock rolünde, DC Sinematik Evreninin Superman’i olan Henry Cavill, kız kardeşi Enola Holmes rolünde ise, Stranger Things dizisi ile tanınan Millie Bobby Brown boy gösterecek.

Nancy Springer’ın Enola Holmes Mysteries adlı roman serisinden sinemaya uyarlanarak, How I Live Now, Wonder, His Dark Materials gibi yapımların senartisti ve Harry Potter and the Cursed Child oyununun yazarı olan Jack Thorne tarafından kaleme alınan filmde, Sherlock Holmes’un kız kardeşi olan Enola, 16. yaş gününde annesinin kaybolduğunu öğrenir ve bu sorunu çözmek için kardeşlerinden yardım ister. Fakat kardeşlerinden beklediği yardımı alamaz ve annesini tek başına bulmak için Londra’ya gider. Bu sırada Enola, siyasi tarihin gidişatını değiştirebilecek bir komplonun ortasında kalmasıyla gizemli olayların içerisine sürüklenir.

Henry Cavill ve Millie Bobby Brown’ın yanı sıra, en son The Crown’da izlediğimiz Helena Bonham Carter, Holmes kardeşlerin annesine hayat veriyor. Filmin oyuncu kadrosunda Sam Claflin, Fiona Shaw, Adeel Akhtar gibi isimler de yer alıyor.

Çekimleri Eylül 2019’da tamamlanan filmin yönetmenliğini Fleabag ve Killing Eve gibi başarılı dizilerin bölümlerini yönetmiş olan Harry Bradbeer üstleniyor. Bu yıl içerisinde Netflix’te yayınlanması beklenen Enola Holmes filmiyle ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Variety

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

‘One World: Together At Home’ Konseri Milyonlara Ulaştı

JAN VAN EYCK – “ARNOLFİN’NİN EVLENMESİ” ESERİNİN GİZEMİ