içinde , ,

Disney+, 54.5 Milyon Aboneye Ulaştı

Geçtiğimiz 2019 yılının kasım ayında yayın hayatına başlayan Disney+, karantina sürecinin de azımsanmayacak etkisiyle, dünya genelinde 54.5 milyon aboneye ulaştı.

Netflix, Amazon, Hulu gibi platformların hüküm sürdüğü dijital platform pazarında var olabilmek için çalışmalar yürüten Disney, bu doğrultuda yeni dijital platformu Disney+‘ı geçtiğimiz 2019 yılının kasım ayında açtı ve açıldığı gün Star Wars evreninde geçen The Mandalorian dizisini kullanıcılarının beğenisine sundu. Yayın hayatına başladıktan 24 saat sonra da 10 milyon aboneye ulaşmayı başardı.

İlk planda sadece Kuzey Amerika ve Hollanda’da yayın yapan Disney+, bir sonraki hafta Avustralya, Yeni Zelanda ve Porto Riko’da kullanıma açılmış, sonraki haftalarda ise hem bazı Avrupa ülkelerinde hem de Hindistan’da yayına başlamıştı. Hâliyle bu durum, kullanıcı sayısının artmasına neden oldu. Geçtiğimiz nisan ayında Disney şefi Kevin Mayer, dünya genelinde 50 milyon aboneye ulaştıklarını açıklamıştı. Aradan geçen bir ay sonucunda Disney+, dünya genelinde 54.5 milyon aboneye ulaştı. Böylece platform, 8 Nisan’dan bu yana abone sayısının 4.5 milyon arttırmış oldu.

Bob Chapek: ‘Karantina Sürecinin Yarattığı Koşullar, Platform Daha Fazla Değer Kazandı.’

Bu yılın başında Bob Iger‘dan CEO görevini devralan Bob Chapek, karantina sürecinin yarattığı koşullar sonucunda platformun kullanıcılar açısından değer kazandığına dikkat çekti. Şirketin büyümesinin, tüketiciye olan güvenle eş değer olduğunu belirten Chapek, ilerleyen zamanlarda Disney+’ın İskandinav ülkeleri, Belçika, Lüksemburg ve Portekiz gibi ülkelerde de yayın hayatına başlayacağını belirtti.

Dünyaya yayılma yolunda önemli adımlar atan Disney+, dünya genelinde toplam kullanıcı sayısı 182.9 milyon olan Netflix ve 150 milyon abonesi olan Amazon Prime’ın çok gerisinde ancak yaklaşık yedi aylık bir süreçte 54.5 milyon aboneye ulaşması, dijital dünyada daha da aktif olacağını gözler önüne seriyor. Pek çok klasik yapımını platformunda yayınlıyor olmasının yanı sıra, önümüzdeki aylarda The Falcon and the Winter Soldier, WandaVision, Loki, What If…?, Hawkeye gibi Marvel Sinematik Evreni’nde geçen dizileri ve Star Wars evreninde geçen yeni yapımları kullanıcılarıyla buluşturacak olması da bunun net bir göstergesi.

Kullanıcılarını elinde tutmak için orijinal içeriklerle başlangıç yapan ve devam eden Disney+’ın, ilerleyen süreçlerde nasıl yatırımlar yapacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Variety

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Paramount Pictures, 2084 Filminin Haklarını Satın Aldı

ISS’te Tom Cruise ile Elon Musk Film Çekecek, NASA Doğruladı