içinde , ,

Dijital Platform Arenası Büyüyor. ”HBO MAX”, Mayıs Ayında Açılıyor

WarnerMedia CEO’su John Stankey, Co-Vid19 salgınına rağmen mayıs ayında açılacak olan HBO Max için nasıl bir strateji yürüttüklerini açıkladı.

WarnerMedia, dünya çapında yaşanan salgının etkisine rağmen, zengin içeriğiyle dikkat çeken yeni dijital platformu HBO Max için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Netflix, Amazon Prime ve Disney+ gibi dijital platformlara rakip olmaya hazırlanan HBO Max, mayıs ayında açılacak ve John Stankey, bu süreçte nasıl bir strateji izlediklerini gönderdiği bir yazıda açıkladı.

WarnerMedia CEO’su John Stankey, geçtiğimiz cuma günü şirketin çalışanlarına bu süreçteki çalışma programının detaylarını anlatan bir yazı gönderdi. Yazıda WarnerMedia’nın, Co-Vid19 salgını sırasında durmak zorunda kalan film ve dizi prodüksiyonlarındaki çalışmalara, 100 milyon dolardan fazla taahhüt sözü verildiği belirtildi.

 

“Teknoloji Ekiplerimiz Hızla Adapte Oldular ve Benzersiz Koşullar Altında Çalışıyorlar.”

John Stankey, çalışanların sağlığını ve güvenliğini her şeyin üstünde tuttuklarını belirtirken, bu süreçte aldıkları önlemleri anlattığı yazısında şunları söyledi: “Teknoloji ekiplerimiz benzersiz koşullar altında çalışıyorlar ve HBO Max’in lansmanının mayıs ayı için programa bağlı kalması adına, yeni bir çalışma biçimine hızla adapte oldular ve pazarlama ekibi potansiyel abonelere yenilikçi yollarla ulaşma planlarını yeniden düzenlemek zorunda kaldı.”

Ayrıca, salgın sebebiyle sinema salonlarının kapanmasının ardından, film endüstrisinde büyük değişikliklerin yaşandığını söyleyen Stankey, Warner Bros. bünyesindeki filmlerin yayın planlarını yeniden düzenlediklerini ve ev eğlencesini hızlandırmayı amaçladıklarını açıkladı. Bu açıklamalar ışığında WarnerMedia’nın, HBO Max ile dijital dünyaya etkili bir şekilde adım atacağı anlaşılıyor.

HBO Max, Warner Bros. ve New Line gibi stüdyoların filmlerini ve bünyesinde barındığı televizyon kanallarındaki içerikleri bir araya getirecek. Friends, The Big Bang Theory, South Park gibi çok izlenen diziler ile Joker ve Wonder Woman gibi DC filmleri, The Wizard of OzveCasablanca gibi Warner Bros. efsaneleri, The Matrixve The Dark Knight gibi unutulmaz serileri içeriğinde barındıracak. Ayrıca Game of Thrones, Watchmen, Euphoria gibi HBO dizileri de HBO Max’te yer alacak.

Kaynak: ScreenDaily

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor …

Yükleniyor …

0

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

JJ Abrams: ‘Hollywood’un, ”Fleabag” ve ”Atlanta” gibi orijinal yapımlara ihtiyacı var.’

‘Locke&Key’ 2. Sezon Onayını Aldı