içinde ,

David Lynch: ‘Karantina Sonrası İnsanlar Daha İyi Kalpli Olacaklar’

Usta yönetmen David Lynch, karantina sürecinde yaşadıklarını anlattığı röportajında, karantinanın ardından insanların daha iyi kalpli, daha spiritüel olacağına inandığını söyledi.

İnsanların Co-Vid19 salgını nedeniyle evlerine kapandığı bu karantina sürecini Los Angeles’taki evinde geçiren usta yönetmen David Lynch verdiği röportajda, günlerini nasıl geçirdiği ve karantinanın ardından insanları nelerin beklediği hakkında açıklamalarda bulundu.

David Lynch yaptığı açıklamada, karantina sürecinin günlük rutininde çok büyük bir değişikliğe neden olmadığını söylüyor. Usta yönetmen, salgından önce olduğu gibi günlerini Los Angeles’taki evinde kahve içip, atölyesinde çalışarak geçiriyor: “Rutinim karantina öncesiyle büyük ölçüde aynı. Uyanıyorum, kahvemi içiyorum, sonra meditasyon yapıyorum ve çalışmaya başlıyorum”.

David Lynch: “Elbette Filmler Geri Dönecek. Yeniden Bir Doğuş Olacak ve İnanıyorum Bu Kez Daha İyi Olacak”

Karantina sürecinin ardından bizleri nasıl bir dünyanın beklediği konusunda kendi görüşlerini açıklayan Lynch’e göre tüm bu yaşananlar, insanları yeni bir düşünce yapısına sevk edecek. “Nedense yanlış yolda gidiyorduk ve Doğa Ana bir anda ‘artık yeter, her şeyi durdurmamız lazım’ dedi. Bu süreç, yeni bir düşünce yapısını ortaya çıkarana kadar sürecek.”

Lynch bu karantina sürecinin ardından insanların daha iyi kalpli ve daha spiritüel olacağını düşünüyor: “Bu işin sonunda farklı bir dünya olacak, çok daha zeki bir dünya. Bu sorunlara çözümler getirilecek ve hayat çok iyi olacak. Elbette filmler de geri dönecek. Yeniden bir doğuş olacak ve inanıyorum bu kez daha iyi olacak.”

İnsanlara bu süreçte ne gibi tavsiyelerde bulunacağı sorulan Lynch şöyle cevaplıyor: “Bir şeyler çizebilirler, resim yapabilirler, ufak şeyler inşa edebilirler, şarkı sözü yazabilirler, şiir yazabilirler, sonradan filme uyarlanacak hikâyeler yazabilirler, oyun oynayabilirler, yeni oyunlar yaratabilirler. Bu farklı birçok deneyim için bir fırsat.”

Kaynak: IndieWire

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor …

Yükleniyor …

0

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Matt Reeves, ‘The Batman’ Filminin Süreci Hakkında Konuştu

ZİHNİMİN PERDE ARKASI -3