içinde ,

Collider’a Göre 21. Yüzyılın En İyi 25 Bilim-Kurgu Dizisi

Fringe’den Lost’a, Black Mirror’dan 11.22.63’e, Collider’a göre 21. yüzyılın şu ana kadarki en iyi 25 bilimkurgu dizisi listesi sizlerle.

Dünyanın en prestijli sinema siteleri arasında yer alan Collider, 21. yüzyılın şu ana kadarki en iyi 25 bilim-kurgu dizisini derlediği bir liste yayınladı.

Listede 2008-2013 yılları arasında yayınlanan, JJ Abrams, Alex Kurtzman ve Roberto Orci üçlüsünün arkasında bulunduğu ve yayınlanan 5 sezonuyla zihinlerde soru işaretleri ve doyulmaz bir tat bırakan Fringe, 2004-2009 yılları arasında yayınlanan ve televizyon dünyasının en iyi bilim-kurgu dizileri arasında yer alan, Mr. Robot’un yaratıcısı olan Sam Esmail’in yapımcısı olduğu yeni bir diziyle ekrana gelmeye hazırlanan Battlestar Galactica, JJ Abrams ve Damon Lindelof’un yaratıcısı olduğu, efsane sezonlar ve birçok saçma beklentinin aksine olması gerektiği gibi finaliyle beyin yakan Lost, bilimkurgu ve western türlerini harmanlayan sıradışı HBO dizisi Westworld, her bölümde farklı bir hikâyeyle teknolojinin hem birey hem de toplum üzerindeki etkilerini inceleyen Black Mirror gibi kaliteli diziler yer alıyor.

Collider’ın hazırladığı listede yer alan 25 dizinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Rick & Morty

 

Stranger Things

 

Battlestar Galactica

 

Lost

 

WestWorld

 

FireFly

 

Doctor Who

 

Torchwood

 

Watchmen

 

Undone

 

Fringe

 

I am Not Okay With This

 

Black Mirror

 

The Flash

 

Orphan Black

 

The 100

 

Star Trek: Discovery

 

Russian Doll

 

The Man In The High Castle

 

Misfits

 

Counterpart

 

Star Wars: Clone Wars

 

The Expanse

 

11.22.63

 

The Mandalorian

Kaynak: Collider

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

TENET Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Korumalı: Yayın Politikası