içinde ,

Çin, Sinema Salonlarını Gişe Rekortmeni Filmlerle Açmak İçin Hazırlanıyor

Çin’in Wuhan kentinden çıkarak tüm dünyaya yayılan, binlerce kişinin ölümüne ve yüz binlerce kişinin enfekte olmasına sebep olan CO-VID19 Koronavirüs salgınının, merkez üssünün Çin’den Avrupa’ya kaymasıyla birlikte, Çin’de 23 Ocak’ta kapanan sinema salonları yavaş yavaş perde açmak için hazırlık yapıyor. The Hollywood Reporter’ın haberine göre, ilk etapta yaklaşık olarak 600-700 civarında sinema salonu açılacak ve bu salonlarda, Christopher Nolan filmleri olan Inception ve Interstaller ile Avatar, Avengers gibi gişe rekortmeni filmler, önümüzdeki gün ya da haftalar içinde yeniden vizyona girecek. 

Yetkililer tarafından sinema salonlarına açılış izni verilse bile, insanların sağlıklarını potansiyel olarak tehlikeye atmak istememeleri yüksek bir olasılık olarak görülüyor. Ancak, Avatar, Avengers gibi insanların talep gösterdiği ve sevdiği karakterlerin sinemada yeniden yayınlanacak olması, insanları sinema salonlarına çekebilir. Bu stratejinin ne kadar başarılı olacağı önümüzdeki günlerde belli olacak ve eğer bu strateji başarılı olursa, virüs salgını sebebiyle para kaybeden ve gişe rekortmeni yapımların devam filmlerini geciktiren stüdyolar için bir miktar gelir kaynağı olabilir.

 

Kaynak: The Hollywood Reporter

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor …

Yükleniyor …

0

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Windows 10 Aktif 1 Milyar Cihaza Ulaştı

David Fincher’dan Online Ders Sürprizi