içinde ,

C. Nolan 17 Temmuz’da Israrcı, WB Kararı Bu Hafta Verecek

Christopher Nolan, son filmi Tenet’in 17 Temmuz’da vizona girmesi konusunda ısrarcı. Warner Bros. heyecanla beklenen filmin, planlandığı gibi 17 Temmuz’da vizyona girip girmeyeceğine bu hafta karar verecek.

Co-Vid19 salgını sebebiyle bütün sinema salonları kapatılırken, ilkbahar-yaz döneminde vizyona girmesi beklenen filmlerin bir kısmı yılın son çeyreğine, büyük bir kısmı da önümüzdeki yıla ertelendi. Salgının yavaş yavaş azalıyor olmasıyla yeniden eski günlere dönüş ışığı yandığı bu günlerde, sinema salonları hakkında da yakın zamanda açılacağı konusu gündeme geldi. Her ne kadar salonlar açılacak olsa da, insanların ilk başta topluluk halinde olmaktan çekinmeleri fazlasıyla mümkün. Temmuz ayı çok uzakta olmasa da yine de insanların tedirginliği bu tarihte bitmeyebilir ancak Christopher Nolan öyle düşünmüyor.

Batman Trilogy, Inception, Interstaller gibi yüksek bütçeli ve efsane yapımların arkasındaki akıl olan Christopher Nolan’ın son filmi Tenet’in 17 Temmuz’da vizyona gireceği duyrulmuştu. Birçok yüksek bütçeli ve beklenen film ertelenmesine rağmen Tenet, tarihini değiştirmemek konusunda ısrarını sürdürüyor. Warner Bros, yönetmenin bu istediğini yerine getirebileceğini açıklamıştı ancak her ne kadar bunu yapmak isteseler dahi, şayet Temmuz ayında vizyona ilgi olmazsa ciddi anlamda sıkıntı yaşayabilir Warner Bros. Bu konudaki nihai kararı bu hafta içi verecek olan Warner Bros., bakalım nasıl bir strateji izleyecek.

Christopher Nolan: ‘Tenet, İnsanları Sinemaya, Sinema Salonlarını da Hayata Döndüren Film Olmalı’

Christopher Nolan’ın insanları sinemaya ve sinemaları da yeniden hayata döndüren filmin Tenet olmasını istemesi üzerine filmi ertelememe ihtimalini göz önüne alan Warner Bros., filmle ilgili kararını bu hafta verecek. Filmin tanıtımı için neredeyse 100 milyon dolarlık bir bütçe ayıran Warner Bros., filmin tanıtımına zamanında başlayabilmesi için bu konudaki nihai kararını bu hafta vermesi gerekiyor. Şayet film ertelenirse, çok uzak bir tarihe ertelenmesi beklenmiyor. Yeni vizyon tarihinin yine 2020 yılı içinde olması beklentiler dahilinde.

Ancak tam bu noktada sinema salonu işletmecileri, özellikle de AMC ve Cineworld gibi dev sinema salonu zincirleri Tenet’a umut bağlamış durumda. Sinema salonu işletmecileri, Tenet’ın izleyiciyi yeniden salonlara çekmesini, ardından vizyona girecek Mulan (24 Temmuz) ve Wonder Woman 1984 (12 Ağustos) gibi filmlerle de yavaş yavaş normale dönülmesini umuyor.

Christopher Nolan, sinema salonları yeni yeni açılacağı için filmin ilk haftalarda, normalde ulaşacağı gişeye ulaşmayacağını elbet biliyor ancak eğer film söylenen tarihte vizyona girerse, bunun sonucunda 17 Temmuz tarihinden itibaren uzun süre gişede ciddi bir rakiple karşılaşmayacak olması ve ilk haftalarında neredeyse tüm salonlarda gösterilecek tek film olması filmin normalden daha uzun sürede de olsa geniş bir izleyici kitlesine ulaşabileceğini düşündürüyor. Nolan böylelikle, her ne kadar vizyon tarihi salgın bitişine denk gelmiş olsa da, bu krizi fırsata çevirerek daha fazla insana ulaşarak, insanları sinemaya döndüren ve sinema salonlarının yeniden hayat bulmasına sebep olan filmin sahibi olmayı çok istiyor. Bu hafta içi bunun kararı açıklanacak ancak görünüşe göre film muhtemelen ertelenmeyecek. 

Şayet film 17 Temmuz’da vizyona girecek olsa da, şimdiden film hakkında bilinmesi gerekenlere bir göz atmakta fayda var. Ayrıca filmin akıl alan fragmanını da aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz. Keyifli Seyirler.

Kaynak: Variety

 

 

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

ISS’te Tom Cruise ile Elon Musk Film Çekecek, NASA Doğruladı

TENET Hakkında Bilinmesi Gerekenler