içinde , ,

Buğra Kertmen’den İlk Albüm: Olmasın Böyle

Buğra Kertmen’in, Metin Türkcan ve Cengiz Baysal gibi usta isimlerle birlikte çalıştığı ilk albümü ‘Olmasın Böyle’, tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Çocuk yaştan beri, aileden gelen müzisyenlik ruhundan ötürü müzikle iç içe olan ve 8 yıldır doktorluk mesleğine devam eden Buğra Kertmen, klasik batı müziğinden, caz ezgilerine; Türk sanat müziği tınılarından rock sound’una her biri birbirinden farklı tarzlardaki bestelerini bir araya getirdiği ilk albümü “Olmasın Böyle” ile müzik dünyasına merhaba diyor. Albüm tüm dijital platformlarda, yayında.

2000’li yılların ortasından bu yana üzerinde çalıştığı farklı tarzlardaki bestelerini bir araya getirerek albüm formatında dinleyiciye sunan Buğra Kertmen’e stüdyo kayıtlarında Cengiz Baysal (davul), Metin Türkcan (elektro gitar), Poyraz Kılıç (Bas Gitar), Gülşah Erol (çello), Seda Eylül Tansık (viyola), Sezgin Alkan (piyano), Tolga Bozkurt (piyano) gibi tanınmış isimler eşlik etti.

Buğra Kertmen: ‘Ait Olmak İstediğim Yere Doğru Yola Çıktım’

Albüme gitar ve piyanosuyla katkıda bulunan Mustafa Emrah Bingöl, aynı zamanda birçok şarkının düzenlemesini de üstlendi. Rakun Müzik etiketli ‘Olmasın Böyle’nin kayıt, miks ve mastering işlemleri Babajim İstanbul Stüdyoları’nda gerçekleştirilirken, albüm kapak fotoğrafı ise usta fotoğrafçı Mehmet Turgut imzası taşıyor. Yaptığı açıklamada, “Kendimi en çok müziğin içindeyken mutlu hissettim ve ait olmak istediğim yere doğru bir yola çıktım” diyen Kertmen; ikinci albümün hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bizde Terspektif ailesi olarak Buğra Kertmen’in yeni albümünü tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Aşağıdaki frame’den, albümde bulunan ‘Mecnun’ isimli parçanın klibini izleyebilirsiniz. Keyifli Seyirler.

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Hakan Muhafız İncelemesi

AçıkhavADA Sinema, 16 Temmuz’da Büyükada’da Başlıyor