içinde ,

Benedict Cumberbatch: Dr. Frankenstein

Danny Boyle’ın yönettiği, Benedict Cumberbatch ve Jonny Lee Miller’ın rol aldığı tiyatro oyunu Frankenstein, 30 Nisan ve 1 Mayıs tarihlerinde YouTube üzerinden ücretsiz olarak izlenebilecek.

Mary Shelley’nin yazdığı ‘Frankenstein or Modern Prometheus’ hikayesi, yüzyıldır birçok filme, diziye ve tiyatro oyununa uyarlandı. Tiyatro uyarlaması olarak en dikkat çekici olanlardan biri de, 2011 yılında, İngiltere’nin en önemli tiyatro salonlarından biri olan Kraliyet Ulusal Tiyatrosu – Royal National Theatre’da sahnelenen oyundu. Bu oyunu önemli kılan durum ise, oyuncuların, oyun sırasında rolleri değiştiriyor olmalarıydı.  

Oscar ödüllü yönetmen Danny Boyle’ın yönettiği Frankenstein’ın başrollerini üstlenen Benedict Cumberbatch ve Jonny Lee Miller, oyunda rollerini değiştirdiler. Böylelikle her ikisi de hem Dr. Frankenstein’ı hem de canavarını canlandırarak, oyuna yeni bir soluk getirmiş oldular.

2011 yılında, Benedict Cumberbatch ve Jonny Lee Miller‘in yanı sıra, Naomie Harris, George Harris, Ella Smith, Karl Johnson gibi isimlerin de rol aldığı tiyatro oyunu kameraya alındı ve o yıl içinde bir süre, sinemalarda da gösterildi. Ardından defalarca sahnelenen oyun, pandemi ile mücadele kapsamında evlerine kapanan insanlar için 30 Nisan ve 1 Mayıs tarihlerinde Youtube üzerinden ücretsiz olarak yayınlanacak. Royal National Theatre Youtube hesabı üzerinden yayınlanacak olan bu başarılı oyunun fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler.

Kaynak: ScreenRant

 

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Bir “Can Manay” Hikayesi

Beş Konser Tek Akşam, 30 Nisan’da Canlı Yayında