içinde

BBC First, 27 Mayıs’ta Türkiye’de Yayın Hayatına Başlıyor

Benedict Cumberbatch, Richard Gere, Olivia Colman gibi başarılı oyuncuların yapımlarına ev sahipliği yapan İngiliz drama kanalı BBC First, 27 Mayıs’ta Türkiye’de yayın hayatına başlıyor.

İngiliz drama kanalı BBC First; Les MisérablesMallorca Files ve Doctor Who’nun özel bölgelerdeki prömiyerleriyle birlikte MotherFatherSon ve Brexit olmak üzere dünya standartlarında bir dizi seçkisiyle Türkiye’de yayın hayatına başlıyor.

Türkiye’deki izleyicilerin sevdiği yapımları düşünerek bir akış hazırlayan BBC First, Türk Telekom Tivibu aracılığıyla 27 Mayıs’ta Türkiye’deki izleyicileriyle buluşacak. İçeriklerde Türkçe altyazı desteği sağlanacak. BBC First, BBC Studios’un Türkiye’de halihazırda yayınlanan BBC Earth, BBC World News ve CBebbies ile birlikte dördüncü kanalı olacak.

BBC First, ödüllü isimleri seyirci ile buluşturan orijinal ve yenilikçi İngiliz dramasına ev sahipliği yapıyor. Kanal, başarılı yönetmenleri, yazarları ve oyuncuları tek bir yerde toplarken izleyicilere dikkat çekici hikâyeler izleme imkanı sunuyor.

BBC First, Birbirinden Kaliteli İçerikleriyle Birlikte 27 Mayıs’ta Türkiye’de Yayın Hayatına Başlayacak

BBC First’ün Türkiye’de ilgi çeken yapımlarının ilk sırasında kült bilimkurgu dizisi Doktor Who bulunuyor. Türkiye dünyanın en sadık Dr. Who hayranları sıralamasında Facebook’ta altıncı YouTube’da ise son 12 aydaki 1,7 milyonluk görüntüleme sayısı ile dokuzuncu sırada yer alıyor.

BBC First’ün bir diğer önemli yapımı ise etkili bir medya şirketinin acımasız medya patronunu konu alan korku drama türündeki MotherFatherSon. The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story ile Emmy Ödüllerine aday olan Tom Rom Smith tarafından kaleme alınmış olan yapımda Richard Gere, Peaky Blinders’dan tanıdığımız Helen McCrory ve Billy Howle bir araya geliyor.

BBC First, ödüllü yazar James Graham ve Emmy Ödüllü yönetmen Toby Haynes iş birliği ile ortaya çıkan yapım Bir Ayrılık Hikayesi: Brexit dizisi, Dr. Strange, Sherlock, Patrick Merlose karakterleriyle geniş bir hayran kitlesine sahip Benedict Cumberbatch’in başarılı performansına da ev sahipliği yapıyor. Oscar Ödüllü Olivia Colman ve Dominic West gibi sıra dışı oyuncuların bir araya geldiği Victor Hugo’nun klasik romanından uyarlama dizi Sefiller – Les Miserables ise savaş sonrası Fransa’da yaşayan insanların hayatlarını günümüze taşıyor.

Drama kategorisinde ise Elen Rhys ve Julian Looman’ın iki dedektif ortağını canlandırdığı The Mallorca Files bulunuyor. BBC First’te BAFTA ödüllü ‘Üç Kadın’ mini dizi serisinden tanıdığımız Molly Windsor, gizem – korku türünde Traces ile ekranlara geliyor. Traces, Val McDermid’in kaleme aldığı suç türünde çok satanlar arasında en üst sıralarda yerini alan seriden alıntılar taşıyor.

Tivibu kullanıcıları, Tivibu Go uygulaması üzerinden Doctor Foster, The Collection, SS-GB, New Blood gibi birçok yapımın box hâlinde setlerine de ulaşabilecek. BBC First ekranlarında sezon sonu olan dizilerin bölümleri de talep doğrultusunda platforma ekleniyor.

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

39. İstanbul Film Festivali’nin Programından Online Olarak Gösterilecek 15 Film Açıklandı

Geceler Uzatılsın Lütfen…