içinde ,

Álex Pina: ‘Yeni Sezonlar ve Spin-Off’lar Çekilebilir’

La Casa de Papel fikrinin arkasındaki isim olan Álex Pina, yaptığı açıklamada, dizinin geleceği hakkında konuştu ve yeni sezonların yanı sıra spin-off dizilerinin de çekilebileceğini açıkladı.

İlk iki sezonu ile dikkatleri üzerine çeken ve Netflix’te yayınlanan üçüncü sezonun ardından geniş izleyici kitlesine ulaşan La Casa de Papel, geçtiğimiz günlerde dördüncü sezonuyla ekranlara geri döndü. Üçüncü sezonda başka bir soyguna başlayan ekip, sezon sonu düştükleri kaosun içerisinden, yeni yayınlanan sezonda kurtulma çabalarına devam ettiler ve yine La Casa de Papel, en çok konuşulan dizilerden biri oldu.

Netflix’in en çok izlenen İngilizce olmayan yapımı olan La Casa de Papel, henüz 5. sezon için Netflix’ten resmi onay almadı. Co-vid19 salgını patlak vermeden önce İspanya basınında yer alan haberlere göre, dizinin 5. sezon çekimleri başladığı bildirilmişti. Netflix’in İspanya yapımı bir diğer dizisi olan Élite’in de 3. sezon onayını sezonun çekimleri tamamlandıktan sonra alması göz önüne alındığında 5. sezon onayının bu noktada formaliteden ibaret olduğunu söyleyebiliriz.

La Casa de Papel’in fikir babası Álex Pina’nın geçtiğimiz günlerde El Mundo’ya yaptığı açıklamaya göre,  dizinin ekranlardaki yolculuğu sadece yeni sezonlarla değil spin-off dizileriyle de sürebilir.

Álex Pina: ‘Tüm Bu Karakterlerin Soygun Dışında Bir Hayatları Daha Var’

Álex Pina, El Mundo’ya yaptığı açıklamada; ‘Hikayenin çizgi romanlara benzer bir ruhu olduğunu her zaman söylemiştim. Bundan dolayı yeni sezonların yanı sıra spin-off’lar da olasılık dahilinde. Sonuçta bu karakterlerin, soygun dışında da bir hayatları var.’ dedi ve asıl zorluğun hikaye anlatıcısı olarak kendisinde olduğunu da sözlerine ekledi: ‘Seyirciyi, soygun gibi klişe bir konuda, bırakın filmi, dizi görüntüleri ile şaşırtmak gerçekten zor bir durum ancak bunu başardığımızı düşünüyorum.’

Dizinin birçok olası teorileri sonsuzluğunda Álex Pina, İspanya dışında herhangi bir kurgu almayı reddediyor. ‘Bize Fort Knox’u ABD’ye yerleştirebileceğimiz söylendi. Ancak bu seriyi değerli kılan, İspanya polisi, İspanyol mizahı ve İspanyol soyguncular ile birlikte onların duygularının var olmasıdır. Soygunu mükemmel yapan şey budur.’ sözleriyle, dizinin tamamen İspanyol kültürüyle devam etmesi gerektiğini savunan Pina, ‘La casa de papel’in başarısının altında yatan sır, önemli bir Anglo-Sakson türünün rasyonel, neredeyse bilimsel, sevgi ve sıcak hislerle dolu bir acımasızlıkla harmanlanması ile kardeşlik ve dostluğun en az soygun kadar önemli olmasıdır.’ dedi.

Kaynak: EL Mundo

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor …

Yükleniyor …

0

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

James Gunn: ‘The Suicide Squad II ve Guardians of the Galaxy Vol. 3 Ertelenmeyecek’

Anna Winger: ‘Unorthodox Bitti. Yeni Bölümlerle Devam Ettirilmeyecek’