içinde ,

Akbank Kısa Film Festivali Sonuçları Belli Oldu

16. Akbank Kısa Film Festivali Ödülleri, Dün Akşam (14.04.2020) Saat 19:00’daki Canlı Yayında, Ceyda Düvenci’nin Sunumuyla Sahiplerini Buldu.

Geniş bir kitle tarafından takip edilen kısa filmlerin yapımını özendirmek, uygun koşullarda gösterimini ve izleyiciye ulaşmasını sağlamak, ülke sinemasına katkıda bulunan yeni sinemacıları desteklemek, kısa filmi tanıtmak, dünyadan ve Türkiye’den gelen farklı kültürlerdeki örneklerini sunmak amacıyla düzenlenen Akbank Kısa Film Festivalinin ilki 2004 yılında gerçekleşmişti. Bu yıl 16.’sı düzenlenen festivalin katılımcıları ödüllerine ulaştı.

74 ülkeden 2 bin 217 filmin katılımı ile gerçekleşen festival sonuçları, dün akşam saat 19:00′da, Ceyda Düvenci‘nin sunumuyla, Akbank Sanat Instagram hesabından canlı yayınla açıklandı. 

Ulusal Yarışmada En İyi Kısa Film ödülünün sahibi, Gökalp Gönen‘in senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı, 3D animasyon olarak çekilen Avarya filmi oldu. Ulusal Yarışma Mansiyon Ödüllerinin sahibi ise Kasım Ördek‘in Yağmur Olup Şehre Düşüyorum ile Ahmet Keçeli‘nin Dede filmleri oldu.

Uluslararası Yarışmada En İyi Kısa Film ödülünün sahibi, 3D Animasyon olarak çekilen Kız Çoçuğu filmi ile Çek Cumhuriyeti‘nden Daria Kashcheeva oldu. Mansiyon Ödülleri ise Mısırlı Morad Mustafa‘nın Ward’ın Kına Partisi ve İranlı Mohammed Hormozi‘nin İç Dünya filmlerine gitti.

Ayrıca Akbank Kısa film Forum En İyi Senaryo Ödülü Sandra Peso‘nun Bimba filmine giderken, Mansiyon Ödülüne Ayça Çiftçi‘nin O Yaz filmi uzandı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor …

Yükleniyor …

0

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Anna Winger: ‘Unorthodox Bitti. Yeni Bölümlerle Devam Ettirilmeyecek’

Lionsgate, Youtube Üzerinden Ücretsiz Film Yayınına Başlıyor