içinde , ,

AçıkhavADA Sinema, 16 Temmuz’da Büyükada’da Başlıyor

Selvi Boylum Al Yazmalım’dan Tosun Paşa’ya Fight Club’dan Parasite’a kadar iz bırakan filmleri izleyiciyle buluşturacak AçıkhavADA Sinema, 16 Temmuz Perşembe akşamı Büyükada’da gösterime başlıyor.

Birbirimize dokunmadan bizi bileştiren sinema günleri devam ediyor. Fiziki mesafeyi koruyarak sosyalleşebileceğimiz, yakın olamasak da aynı duyguda birleşeceğimiz AçıkhavADA Sinema16 Temmuz Perşembe akşamı Büyükada’da başlıyor.

Nostaljik sinemanın dokusuna uygun olarak Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda kurulacak açıkhava sineması, sinemaseverlere denizin ortasında muhteşem bir seyir keyfi sunuyor.

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ün organizasyonuyla hayata geçirilen AçıkhavADA Sinema; Selvi Boylum Al Yazmalım‘dan Tosun Paşa‘ya ve Sürü‘ye, Dövüş Kulübü – Fight Club‘dan Parazit – Parasite‘a kadar iz bırakan filmleri izleyiciyle buluşturacak.

16 Temmuz 2020 tarihinden itibaren yaz boyunca her perşembe, cuma, cumartesi ve pazar düzenlenecek film gösterimleri, saat 20.30’da başlayacak.

AçıkhavADA Sinema, ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ İle Başlıyor

Gösterimlerin ilki 16 Temmuz Perşembe akşamı 20.30’da; Türkan Şoray, Kadir İnanır ve Ahmet Mekin’in muhteşem oyunculuklarıyla, müziği ve replikleriyle unutulmaz bir Atıf Yılmaz filmi olan Selvi Boylum Al Yazmalım ile gerçekleşecek. Filmin müzisyeni Cahit Berkay ise gösterime sohbetiyle ve mini konseriyle renk katacak.

71. Venedik Film Festivali’nde kazandığı Jüri Özel Ödülü başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülen yönetmen Kaan Müjdeci de açılış gecesinde konuşma yapacak isimlerden biri olacak.

“Çekirdek bedava” sloganıyla yola çıkan AçıkhavADA Sinema, bu yaz boyunca 7’den 70’e herkesi adalara davet ediyor. Etkinlikle ilgili detaylı bilgileri internet sitesinden öğrenebilir ve ilk hafta filmlerinin gösterim tarihlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Keyifli Seyirler.

16 Temmuz Perşembe – Selvi Boylum Al Yazmalım

17 Temmuz Cuma – Arizona Dream

18 Temmuz Cumartesi – Parazit

19 Temmuz Pazar Mavi Boncuk

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Buğra Kertmen’den İlk Albüm: Olmasın Böyle

Altınordu Belediyesi’nden Açıkhava Sineması Sürprizi