içinde ,

3. Sezonun Düşük Reytingine Rağmen Yeni Sezon Onayını Kaptı

HBO’ nun geçtiğimiz ay 3. sezonuyla ekranlara dönen bilim kurgu dizisi Westworld, bu sezonun reytinglerinin fazlasıyla düşmesine rağmen, 4. sezon onayı aldı.

1976 yapımı aynı adlı filmden uyarlanan ve yayınlanan ilk iki sezonuyla beğeniyle izlenen HBO dizisi Westworld, geçtiğimiz ay 3. sezonuyla ekranlara geri döndü. İzleyicileri, gelişmiş yapay zekaya sahip robotların, futuristik tema parklarda insanları eğlendirmek için kullanıldığı bir geleceğe götüren dizi, 3. sezonunda, bu tema parkların dışına çıkarak gerçek dünyada yaşananlara odaklanmaya başladı. Bir yandan Dolores ve Bernard’ın tema parkların dışında yaşadıklarına odaklanan 3. sezon, bir yandan da Aaron Paul’un canlandırdığı Caleb’i izleyiciye tanıttı. Dolores ve Caleb’ın kesişen hikâyeleri, tema parkların dışındaki “gerçek” dünyanın da en az parklardaki kadar çarpık bir düzenle yönetildiğini gözler önüne serdi.

Dizinin heyecanla beklenen 3. sezonu ilk iki sezon kadar büyük bir etki yaratamadı. 3. sezon, dizinin bugüne kadar en az izlenen bölümüyle açılış yaptı ve izlenme oranında neredeyse %57‘lik bir düşüş yaşadı. Ancak yaşadığı bu düşüşe rağmen Westworld, HBO’nun en çok izlenen dizilerinden biri olmayı başardı. HBO tarafından paylaşılan bilgilere göre, yayınlandığı gün 901 bin izleyiciye ulaşan ilk bölüm, tüm platformlar hesaba katıldığında bugüne kadar 9 milyon izleyiciye ulaştı. HBO’nun paylaştığı bu bilgi doğrultusunda, her ne kadar ilk sezonlara kıyasla kayda değer düşüş yaşamış olsa da 3. sezonun izlenme rakamlarının ilk başta düşünüldüğü kadar düşük olmadığını gösterdi.

3. sezonunda da HBO’nun en çok izlenen dizilerinden biri olmaya devam eden Westworld, bu başarısı sayesinde yeni sezon onayını aldı. HBO, yayınladığı açıklamayla dizinin 4. sezon onayını aldığını duyurdu. Western temalı parklardan teknoktratik metropislere uzanan bu hikâyeyi keyifle takip ettiklerini söyleyen HBO yöneticisi Casey Bloys, bir maceranın bir sonraki adımını görmek için sabırsızlandıklarını ifade etti.

Kaynak: Variety

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

Aşk 101 Dizi İncelemesi

Snowpiercer Dizisinden Yeni Bir Fragman Yayınlandı