içinde ,

2021’de Vizyona Girmesi Planlanan Filmler Ertelenebilir

Tüm dünyayı tehdit eden ve birçok önlem alınmasına sebep olan Co-vid19 salgını sebebiyle, yaklaşık 2 hafta önce birçok kamera kayıt durdurmuştu. O sıralarda, nisan ayında yeniden çekimlere başlanabileceği düşünülüyordu ancak şu anda mayıs ayı bile çok iyimser bir tahmin gibi görünüyor. Son dönemlerde özellikle Amerika’da artan vaka sayısı sebebiyle belirsizlik devam ediyor ve yerel yönetimler, 10 kişiden fazlasının bir arada olması yasağını ortadan kaldırana kadar, çekimlerin yeniden başlaması mümkün görünmüyor. Ayrıca Amerika’da çekime başlanan filmlerin başka bir yerde devam etmesine düşük ihtimal veriliyor çünkü filmi denizaşırı bir lokasyona taşımak, ciddi lojistik zorlukların ortaya çıkması anlamına geliyor.

Salgın, bu ay içerisinde vizyona girmesi planlanan ‘No Time To Di

e’, ‘A Quite Place II’ gibi filmlerin vizyon tarihlerinin ertelenmesine sebep olmuştu. Bunun yanı sıra, önümüzdeki yıl vizyona girmesi planlanan ve hali hazırda çekimleri devam eden yapımlarında çekimlerine ara verildiği için, henüz netlik kazanmamış olmasına rağmen, The Matrix 4, The Batman ve Mission Impossible 7 filmlerinin önümüzdeki yıl yayınlanacağı vizyon tarihlerinin değişmesi de şu anda gündemde.

Henüz çekimlerine başlanmayan ‘Uncharted’ ve ‘Peter Pan & Wendy’ filmleri şu anda başlamak için sırada bekliyorlar. Yüksek bütçeli Marvel filmi olan ‘Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ için ise Haziran ayında çekimlerine başlanabileceği düşünülüyor.

‘Mission Impossible 7’ filminin çekimleri Venedik’te başlamak üzereydi, ancak İtalya salgın tarafından vurulunca çekimlerden vazgeçildi.

Diğer yüksek bütçeli filmler, salgın başladığında vizyon tarihi olarak uzaktaydı. “Matrix 4” San Francisco’da çekimleri bitirdi ve Berlin’de prodüksiyona başlamak üzereydi, “Batman” Londra’da yaklaşık yedi haftalık çekimleri tamamlamıştı ve “Red Notice” iki aydır Atlanta’da çalışıyordu. Bu filmlerin orijinal çıkış tarihlerine yetişme şansı var ancak salgının yayılım durumu ve etkilerinin ne kadar süreceğine bağlı olarak, vizyon tarihlerinin değişmesi de ihtimaller dahilinde. Neler olacağı, salgının gidişatına göre kesinlik kazanacak.

Kaynak: Variety

 

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor …

Yükleniyor …

0

Ne düşünüyorsun?

Kerim Of tarafından yazılmıştır.

Başlangıç; 1984, bitiş; henüz hesaplanmadı. Önemli olan keyif almak ve anı biriktirmek. Kısacası basitçe ve huzurla yaşamak...

David Fincher’dan Online Ders Sürprizi

Öğretmen Dizisi İnceleme